TEKNOLOJİ

DigitalAge | 20.12.2018 - 11:46

Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’si açıldı

Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’si City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde kullanıma açıldı.

Dünyada çok sayıda bulunan Bitcoin ATM’leri, kripto paraların erişilebilirliğini artırmak ve kripto para birimi piyasasının oluşturulmasında önemli bir rol oynuyor. Bitcoin ATM’lerinin Türkiye’deki ilk örneği İstanbul’daki City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde hizmete girdi.

Kriptokoin sitesinin haberinde göre, Koineks’in CEO’su Faruk Fatih Özer, Bitcoin ATM’sini ilk olarak City’s Nişantaşı Alışveriş Merkezi’nde hizmete sunduklarını açıkladı.

Özer konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “ Koineks olarak ülkemizde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Dünyada Bitcoin alım ve satım işlerini kolaylaştıran çok sayıda ATM var. Türkiye’de bu alanda talebe olarak zamanla artacak. Koineks olarak hizmete sunduğumuz Türkiye’nin ilk Bitcoin ATM’si ile Bitcoin ve Altcoin işlemlerini herkes tarafından kolaylıkla gerçekleştirebilecek hale getirmeyi amaçlıyoruz. ” dedi.

Dünya çapında 4.000’den fazla Bitcoin ATM’si bulunuyor. Bu sayı, geleneksel ATM’lerin sayısıyla kıyaslandığında, her gün altıdan fazla ATM’nin çevrimiçi hale getirildiğini ortaya koyuyor. Kuzey Amerika şu anda %71,3 oranıyla Bitcoin ATM’lerinin büyük çoğunluğunu elinde bulunduruyor.

Kaynak: Kriptokoin