Skip to main content

MediaCat tarafından düzenlenen “Women to Watch” kapsamında, 2016’nın fark yaratan 10 kadını belirlendi

Advertising Age tarafından iş dünyasındaki en başarılı kadınları onurlandırmak üzere gerçekleştirilen ve 2013 yılından bu yana MediaCat tarafından Türkiye’de de düzenlenen “Women to Watch” kapsamında, 2016’nın fark yaratan 10 kadını belirlendi. Yaşam Boyu Onur Ödülü’nün sahibi ise OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk oldu.

Women to Watch marka ve pazarlama yayını olan Advertising Age’ın, 1997 yılından bu yana gerçekleştirdiği; marka, pazarlama, reklam ve medya dünyası başta olmak üzere iş dünyasındaki fark yaratan kadınların başarılarını gözler önüne sermek için yapılan bir seremoni. Amacı ise, iş dünyasında fark yaratarak diğer kadınlara ilham ve cesaret veren bu kadınlardan meydana gelen global bir network oluşturmak.Türkiye’de 2013 yılından bu yana MediaCat liderliğinde düzenlenen “Women to Watch 2016: Fark Yaratan Kadınlar Seremonisi” ile bu yıl dördüncü kez iş dünyasının başarılı kadınları ödüllendirildi.

women to watch

İşte Türkiye’nin fark yaratan 10 kadını
Yaşam Boyu Onur Ödülü, Marka Lideri, Pazarlama Lideri, Pazarlama ve Teknoloji Lideri, Girişimci Lider ve Dijital Lider olarak belirlenen “Türkiye’nin Fark Yaratan 10 Kadını”nın isimleri şöyle:

– Yaşam Boyu Onur Ödülü: OPET Yönetim Kurulu Kurucu Üyesi Nurten Öztürk
– Marka Lideri: Betek Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Gözde Akpınar
– Marka Lideri: Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı
– Pazarlama Lideri: L’Oreal Türkiye CMO Beyza Kapu
– Pazarlama Lideri: Unilever Türkiye, Rusya, Orta Doğu, Kuzey Afrika, Orta Asya ve Kafkasya Ev Bakım Kategorisi Başkan Yardımcısı-Unilever Türkiye Ev ve Bakım Kategorileri Başkan Yardımcısı-Unilever Türkiye Yönetim Kurulu Üyesi Kamuran Uçar
– Pazarlama ve Teknoloji Lideri: Google EMEA Pazarlama Başkan Yardımcısı Yonca Brunini
– Yaratıcı Lider: MullenLowe İstanbul Ajans Başkanı Ela Gökkan Savcı
– Yaratıcı Lider: Rafineri Reklamcılık Yönetim Kurulu Başkanı Nil Bağcıoğlu
– Girişimci Lider: directComm Yönetici Ortak-KAGİDER Yönetim Kurulu Başkanı Sanem Oktar
– Dijital Lider: WandaDigital Ajans Başkanı Burçak Erbatuk Günsev olarak belirlendi.

Fark yaratan 10 kadın nasıl seçildi?
Womento Watch; son bir yılda gösterilen performansların değerlendirilmesiyle belirleniyor. Womento Watch kadınlarının belirlenmesinde herhangi bir başvuru söz konusu değil. Ad Age’in belirlediği kriterler çerçevesinde belirlenen adaylar, Ad Age ve MediaCat’ineditoryal standartları içinde incelenerek ve titiz bir çalışma sonrasında belirlenerek kazananlar kamuoyuna duyuruluyor.

Yeni ve heyecan yaratan bir marka/kategori yaratarak iş dünyasına zenginlik katmak, attığı adım ve aldığı kararlarla global seviyede liderlik özellikleri sergilemek, uluslararası platformlarda ses getirmek, yaratıcılığı ve yarattığı değerlerle medya dünyasına, reklam ve pazarlama endüstrisine yeni kaynaklar sağlamak, üstlendiği başarılı ve istikrarlı sosyal sorumluluk projeleriyle topluma örnek olmak, ülke genelinde ya da firma/marka özelinde bir krizi başarıyla yönetmek ve/veya yaratıcı çözümlerle aşmak, toplumda fark yaratmak, topluma cesaret aşılamak, demografik olarak erkek egemen bir sektörde sivrilmiş olmak Women to Watch kriterlerinden bazıları.