Skip to main content

Instagram kullanıcıları artık fotoğraflarda gördükleri ürünleri satın alabilecek. Detaylar haberimizde…

Hayatımızdaki yerinin adeta bir vitrin haline döndüğü Instagram, alışverişe yönelik hamlesiyle dünyanın en büyük alışveriş merkezi olmaya aday.  Popüler fotoğraf ve video paylaşım platformu, alışveriş alanındaki gücünü büyük bir yeniliğe imza atarak artıracak. Instagram’ın bünyesine kattığı yeni özelliği ile birlikte kullanıcılar artık fotoğraflarda yer alan ürünler için satın alma etiketleri ekleyebilecekler. Böylece bir fotoğraftaki ürünü beğenen takipçiler, etikete basarak ürünün satın alma sayfasına ulaşabilecek. Instagram’ın en önemli hedefi, kullanıcılarını uygulamadan çıkmadan bir satınalmaya yönlendirmek.

“Instagram’a alışveriş geliyor” başlıklı blog yazısı ile bu yeni özelliğini duyuran Instagram artık kullanıcıların Instagram üzerinden beğendikleri bir ürüne dair daha fazla detay görmesini ve direkt sepete ekleme sayfasına yönlendirilmesini sağlayacak. Kullanıcılar dilerse, daha sonra satın almak üzere beğendikleri ürünleri kendi arşivlerinde saklayabilecekler.

Instagram’ın devrim yaratacak yeni özelliği şu an sadece Instagram’ın iOS uygulamasında ve ABD’de geçerli olacak. İlerleyen zamanlarda ise tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Instagram’ın alışveriş özelliği şöyle çalışacak;