Skip to main content

Türkiye Vodafone Vakfı ve Açev’den babalara özel ücretsiz ‘SMS servisi’ hayata geçirildi. Türkiye Vodafone Vakfı, AÇEV işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve annelerden büyük ilgi gören ‘AÇEV ile Anne-Çocuk Servisi’ni babalar için de…
Türkiye Vodafone Vakfı ve Açev’den babalara özel ücretsiz ‘SMS servisi’ hayata geçirildi.
Türkiye Vodafone Vakfı, AÇEV işbirliğiyle gerçekleştirdiği ve annelerden büyük ilgi gören ‘AÇEV ile Anne-Çocuk Servisi’ni babalar için de hayata geçirdi. Hizmet kapsamında, ‘AÇEV ile Baba-Çocuk Servisi’ ile 0-72 ay arası çocuk sahibi olan babalara, SMS mesajlarıyla ücretsiz olarak bebeklerinin gelişimi hakkında ve günlük hayatlarını kolaylaştıracak yararlı bilgiler veriliyor. 
 

Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye’nin sosyal ihtiyaç haritasından yola çıkarak toplumun yaşam kalitesini artırmayı ve fırsat eşitliği sağlamayı hedeflediklerini, bu kapsamda anneleri olduğu kadar babaları da bilinçlendirmeye büyük önem verdiklerini söyledi. 
 
Yaklaşık 1 yıl önce başlayan ve annelerden büyük ilgi gören ‘AÇEV ile Anne-Çocuk Servisi’ kapsamında ise üye annelere şu ana kadar 800.000 mesaj gönderildi.
 
Vodafone kullanıcısı babalar; ‘ABONE’ boşluk ‘baba’ tekrar boşluk bırakarak; çocuklarının ayını yazıp, 2300’a mesaj göndererek ücretsiz olarak servise üye olabiliyor.