Skip to main content

Türkiye Drone Ligi, 2-5 Kasım’da CNR Games Week İstanbul Video Oyunları ve Teknoloji Fuarı’nda.

Dünya’da hızla büyüyen drone teknolojisi, drone yarışı ile sporunu Türkiye’de ilk kez gerçekleştiren Türkiye Drone Ligi, diğer etapların hazırlıklarına devam ederken 7’den 77’ye herkesin ilgisini çeken drone yarışlarını, teknolojik bir şov yarışı olan ‘’DroneManya’’ ile farklı içeriklerle izleyiciler ile buluşturuyor.

1300 metrekare alan üzerinde, özel dizayn uv ve led ışıklarla aydınlatılmış, 13 birbirinden farklı engelle kurulan rekabetçi pistte Türkiye Drone Ligi’nin en deneyimli 6 FPV ( First Person View) drone pilotu 150 / 200 km/h süratlerde yarışırlarken freestyle uçuşları ile de izleyicilere keyifli anlar yaşatacak.  TDL pistlerinde eğitmenler, katılımcılara ücretsiz drone uçuş eğitimi verecekler. Ayrıca sizi tanıyan ve komutlarınızla takip eden Spark dronelar ve Spider Man drone ile şov uçuşları gerçekleştirecekler. İlk kez katılımcılar kendi dronelarını da getirerek pistte yarış heyecanı da tadabilecekler.

Türkiye Drone Ligi ile de Nish Partner olan, Türkiye’den Nişantaşı Üniversitesi, dünyadan Vancuver Film School ‘un Games Week İstanbul’da olacak. Fuarda Nişantaşı Üniversitesi‘nde üretilen VR ve oyun yazılımları sergilenerek tanıtılacak.