Skip to main content

Turkcell yeni tableti Turkcell Tablet ile pazara giriş yaptı.  Turkcell, kendi markasını taşıyan ilk tableti müşterilerine sundu. Hafif ve ince yapısı, ideal ekran boyutu, 3G ile her yerde hızlı internet…


Turkcell yeni tableti Turkcell Tablet ile pazara giriş yaptı. 


Turkcell, kendi markasını taşıyan ilk tableti müşterilerine sundu. Hafif ve ince yapısı, ideal ekran boyutu, 3G ile her yerde hızlı internet sağlayan özelliğine ek olarak Turkcell Tablet, Turkcell’e özel uygulama ve araçlar (widget) içeriyor. 
Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Emre Sayın, “Tablette kullanıcı deneyimi, mobilite ve kolay erişilen kaliteli içerik çok daha fazla önem kazanıyor. Turkcell Tablet için yaklaşık 1 yıl çalıştık ve gerek tasarımı gerek 3G’nin bulunduğu her yere hızlı internet avantajı ile müşterilerimizin her türlü ihtiyacını en iyi şekilde karşılayacak bir cihaz ortaya çıkardık.” ifadesini kullandı. 
Ürün özellikleri
Pegatron işbirliğiyle üretilen Turkcell Tablet, Android 4.1.1 JellyBean işletim sistemine sahip. 10.1’’ Wideview IPS LCD ekrana sahip cihazın ekran çözünürlüğü ise 1280×800. 
4 çekirdekli işlemcilerden olan nVidia T30SL 1.2 Ghz, QuadCore işlemcisini barındıran Turkcell Tablet’in 8 MP arka ve 2 MP ön kamera desteği bulunuyor. 
16 GB dahili hafızasına ek olarak MicroSD desteğiyle gelen Turkcell Tablet, 226 x 175.4 x 8.4 mm boyutlarında ve 545 gram ağırlığına sahip.