Skip to main content

Bülent Aksu’nun Hazine ve Maliye Bakanlığı’na transfer olmasını takiben Turkcell’de yeni CFO atandı.

19 Temmuz’daki haberimizde Turkcell CFO’su Bülent Aksu’nun görevinden ayrıldığını yazmıştık. Aksu, Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapmak üzere şirketteki görevini bırakmıştı.

Turkcell, Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yaptığı açıklamayla yeni CFO’nun Dr. Osman Yılmaz olduğunu açıkladı. Osman Yılmaz 1 Ağustos itibarıyla bu göreve vekaleten atandı. 1 Ağustos 2016’da Hazine, Risk ve Tahsilat Yönetimi Direktörü olarak Turkcell’e katılan Yılmaz, kariyerine 2006’da İş Bankası Hazine Bölümü’nde başladı. Yaklaşık bir yıl TEB’de de benzer pozisyonda görev alan Yılmaz, bunun ardından 2008-2016 arasında fon yönetiminde üst düzey görevler üstlendi.  Yılmaz, 1 Ağustos 2016 tarihinde Hazine, Risk ve Tahsilat Yönetimi Direktörü olarak Turkcell’e katıldı.

Dr. Osman Yılmaz 2006 yılında Bilgi Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. London School of Economics ve Boğaziçi Üniversitesi’nde yüksek lisans yapan Yılmaz, Özyeğin Üniversitesi’nde 2016  Finansal Matematik dalında doktorasını tamamladı.