Skip to main content

Kişisel bulut depolama servisi lifebox, dosya paylaşım hizmeti lifebox transfer‘i duyurdu.

Kişisel bulut depolama servisi lifebox, uzaktan eğitim ve evden çalışma modellerinin yaygınlaştığı pandemi sürecininde etkisiyle dosya paylaşımını daha kolay ve hızlı hale getiren yeni bir hizmeti devreye soktu. lifebox transfer hizmetiyle bundan böyle üyelik süreçlerinden bağımsız, dosya paylaşımı yapılabilecek.

Üyelik zorunluluğu ve abonelik yok

lifebox transfer, tek seferde 5GB’a kadar dosya ve klasör transfer imkanı sunuyor. Uygulamayla gün içinde istenildiği kadar gönderim yapılabiliyor. Üyelik gerektirmeyen lifebox transfer ile birkaç adımda transfer tamamlanıyor. E-posta ya da link üzerinden paylaşım yapılabilen lifebox transfer’de transferlere 7, 14 ya da 21 günlük geçerlilik süresi kullanıcı tarafından tanımlanabiliyor ve bu süre sonunda dosyalar otomatik olarak sunuculardan siliniyor.

Güvenlik için ekstra şifreleme

lifebox transfer’de lifebox’a ek olarak paylaşımlar kullanıcı tarafından belirlenen şifreyle ekstra korumaya alınabiliyor. Paylaşılan bilgiye göre, lifebox transfer ile dosyalar, kullanıcı tarafından belirlenen süre zarfında, Turkcell’in Türkiye’deki sunucularında korunuyor. Uygulamada e-posta ile tek seferde 5 kişi ile paylaşım yapılabiliyor, link ile paylaşımda ise kişi sayısı kısıtlaması bulunmuyor. Kullanıcı 5’ten fazla kişiyle aynı dosyayı paylaşmak istiyorsa devamı için yeni bir paylaşım başlatabiliyor.

lifebox transfer’de kullanıcının bir gün içinde 50 kez paylaşım hakkı bulunuyor. Bu kısıtlamalar sistemi olası siber saldırılardan korumak adına alınan önlemlerin başında geliyor. E-posta ile yapılan paylaşımlarda kötü niyetli gönderimleri de minimuma indirgemek adına göndericinin e-posta adresi basit bir şekilde doğrulanarak ilerleniyor.

Kullanıcılar hizmete www.lifeboxtransfer.com adresinden hem masaüstünden hem de mobil cihazlarından ulaşabiliyor.