Skip to main content

Reddit, TikTok benzeri kısa video platformu Dubsmash’in satın alındığını duyurdu.

Reddit, kısa video platformu Dubsmash‘i satın aldığını duyurdu. Satın alma bedelinin henüz açıklanmadığını belirtelim. Paylaşılan bilgilere göre, Dubsmash’in kendi platformunu ve markasını koruyacağı, Reddit’in video oluşturma araçlarını kendine entegre edeceği belirtildi. Crunchbase verilerine göre Dubmash, Lowercase Capital, Index Ventures, Eniac Ventures, Heartcore Capital ve Sunstone Life gibi yatırımcılardan 20,2 milyon dolar topladı.

Dubsmash, şu anda TikTok’un en büyük rakiplerinden biri konumunda. 2017 yılında kendisini sosyal bir platforma dönüştürmeye başlayan uygulama, merkezini Berlin’den Brooklyn’e taşıdı. Bu yılın başında ise Dubsmash, ABD’nin kısa biçimli video pazarında, uygulama yüklemelerine göre sayıldığında TikTok’tan sonra ikinci sıraya yerleşti. Öte yandan Reddit ise, pandemiyle birlikte kullanıcılarının 2020’de, iki kat daha fazla video yayınlayarak günlük 52 milyon aktif kullanıcıya ulaştığını paylaştı.

Bilindiği gibi Reddit’in çoğu içeriği metin tabanlı. Platformun video, gif gibi içerikleri genellikle diğer kaynaklardan paylaşılıyor. Yeni satın almanın Reddit’in kendi video platformunu oluşturmasına büyük katkı sağlayabileceğini söylemek mümkün.