Skip to main content

Turkcell, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı Sancaktar Mehmetçik’in hikayesinden ilham alan proje ile kutluyor.

Turkcell, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı yaratıcı bir projeyle kutluyor. Sancaktar Mehmetçik’in hikayesinden ilham alan proje, bir film ve web sitesiyle o dönemin ruhunu yaşatmayı hedefliyor.

Turkcell’in geliştirdiği projenin web sitesi ayağında farklı şehirlerden toprağı vatan yapan kahramanların hikayelerine yer veriliyor ve Milli Mücadele’de önemli görevler üstlenen kahramanların aziz hatıraları yad ediliyor. Kullanıcı www.bayragidevral.com sitesine girdiğinde konumu otomatik olarak algılanıyor. Dileyen kullanıcılar ise konumu kendileri seçebiliyor. Seçilen şehir, o şehirden az bilinen bir kahramanın hikayesi ile eşleştiriliyor ve ekranda “Sen de şimdi kahramandan bayrağı devral” mesajı çıkıyor.

Karadeniz Bölgesi’nden web sitesini ziyaret eden bir kullanıcı, Topal Osman’ın bayrağını devralırken şu mesajla karşılaşıyor: “Milli Mücadele’nin Karadeniz kadar hırçın kahramanı… Düşmana geçit vermeyen Topal Osman, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bizzat tebrik ve takdir ettiği, vatanın ve milletin bağımsızlığı uğruna savaşmış asil kahraman… Ondan #BayrağıDevralıyorum”.