Skip to main content

Turkcell ve Belsan, Şanlıurfalıların ulaşım ihtiyaçlarını teknolojik ve avantajlı çözümlerle karşılayacak bir işbirliğine imza attı. Turkcell Cüzdan ve Urfakart entegrasyonuyla ulaşımda cepten ödeme uygulaması hayata geçirildi. Urfakart’larını Turkcell Cüzdan’a ekleyen…

Turkcell ve Belsan, Şanlıurfalıların ulaşım ihtiyaçlarını teknolojik ve avantajlı çözümlerle karşılayacak bir işbirliğine imza attı. Turkcell Cüzdan ve Urfakart entegrasyonuyla ulaşımda cepten ödeme uygulaması hayata geçirildi. Urfakart’larını Turkcell Cüzdan’a ekleyen Turkcell’liler, kartlarına diledikleri an cepten dolum yapabiliyor, NFC özellikli telefonlarıyla toplu taşımadan yararlanabiliyor
Turkcell, Belsan ve Asis’in Şanlıurfa Belediyesi desteğiyle gerçekleştirdikleri işbirliği kapsamında toplu ulaşımda kullanılan Urfakart, Turkcell Cüzdan platformuna entegre edildi.  
Ulaşımda yeni bir dönemin kapılarını açan entegrasyon, Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Belediye Başkanı Ahmet Fakıbaba, Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv ve BELSAN Genel Müdürü Cengiz Konur’un katılımıyla Şanlıurfa Hilton Garden Inn Otel’de düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.
Türkiye’de toplu taşımacılıkta cepten ödeme dönemini başlatan bu işbirliği sayesinde artık Urfalılar cep telefonlarıyla otobüste temassız ödeme yaparak seyahat edebilecek, herhangi bir dolum noktasına gitmeye gerek kalmadan Urfakart’larına yükleme ya da bakiye sorgulama gibi işlemlerini cepten yapabilecek. 

Sistem nasıl işliyor?
Urfakart’ı cepten kullanabilmek için öncelikle Urfakart’ı cep telefonuna tanımlamak gerekiyor.
Akıllı telefon sahipleri App Store (iOS) ya da T-market.com (Android) üzerinden Turkcell Cüzdan uygulamasını indirerek Urfakart’ı ekleyebiliyor.
Urfakart’ını Turkcell Cüzdan’a ekleyenler Turkcell Cüzdan’daki banka kartı ya da kredi kartını kullanarak Urfakart’larına dolum yapabiliyor. Dileyenler Turkcell Cüzdan kullanarak başkalarının Urfakart’ına da yükleme yapabiliyor.
Banka ya da kredi kartı kullanmak istemeyenler Turkcell Mobil Ödeme kullanarak kartlarına dolum yapabiliyor. Yapılan ödeme faturalarına yansıyor ya da bakiyelerinden düşüyor.