Skip to main content

Turkcell, çeşitlenen SIM kartları tedarikçileriyle birlikte geliştirdiği üçlü SIM formatında bir araya getirdi.

Turkcell, farklı cihaz teknolojilerine uyumlu olarak boyutları değişen SIM kartlar için önemli bir çözüm sunuyor. İhtiyaca göre üç ayrı SIM kart boyutunu bir araya getiren ‘Üçlü SIM’, mevcut SIM kart fiyatlandırmasıyla aynı koşullarda sunuluyor.

Standart, mikro ve nano SIM kartlardan oluşan ‘Üçlü SIM’, kullanıcının cihazına uygun kartı herhangi bir satış kanalına başvurmaksızın kolayca seçmesini ve istediğinde geriye döndürebilmesini sağlıyor. ‘Üçlü SIM’; tek sefer kırıldığında standart, iki sefer kırıldığında mikro-SIM, üçüncü kez kırıldığında ise nano-SIM boyutu alıyor. Eski haline getirmek için mağazaya yapılacak bir ziyarete ya da adaptöre gerek kalmıyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Hulusi Acar, konuyla ilgili şu şekilde konuştu:

“Cep telefonlarındaki çeşitlilik SIM kartlara da yansıyor. Kimi zaman standart SIM kartlara, kimi zaman da mikro ya da nano SIM kartlara ihtiyaç duyuyoruz. Hatta telefonumuzu değiştirdiğimizde, daha önce küçülttüğümüz kartımızı eski haline döndürmek sorun olabiliyor. Müşterilerimizin hayatını kolaylaştırmak amacıyla dünyada ilk olma özelliği taşıyan bir çözümü sunuyoruz: Üçlü SIM. Bu inovatif tasarım, tıpkı bir ‘matruşka’ gibi istendiğinde iç içe geçirilebilen ve birbirinden ayrılabilen üç ayrı kartı tek bir SIM kartta bir araya getiriyor. Üstelik Üçlü SIM’in adaptör olarak kullanılabilmesi, harici adaptörlerden ve SIM kartı kesmekten kaynaklanan olası cihaz sorunlarını da ortadan kaldırıyor.”