Skip to main content

Popüler sosyal ağ Pinterest, internet sitesi, iOS ve Android uygulamalarında Türkçe dili seçeneğini ekledi.

Milyonlarca kişinin hayallerini paylaştığı, geleceklerini planladığı ve ilham aldığı popüler sosyal ağ Pinterest, internet sitesi, iOS ve Android uygulamalarıyla bugün Türkçe yayınına başladı.

Pinterest’in, seyahat planları, tasarım fikirleri ve satın alınmak istenilen ürünlerin görsellerinin biraraya toplanarak gelecek planları yapılan bir sosyal ağ olduğunu belirten Pinterest Uluslararası Direktörü Matt Crystal, Türkiye’nin zengin yemek kültürü, turizmi, tarihi, seyahat destinasyonları, büyüyen tasarım ve moda endüstrisinin Pinterest üzerinde paylaşılan görselleriyle daha fazla insan tarafından kolaylıkla keşfedilebileceğini ve paylaşımın artabileceğini söyledi.

 

Crystal, Türkçe Pinterest’in, Türk kullanıcılar için bu tecrübeyi geliştirmenin ilk adımı olduğunu sözlerine ekledi. Pinterest üyeleri, sevdikleri internet siteleri ve bloglardaki içerikleri kendi sayfalarına ekleyebilir hatta başkalarının kendi sayfalarına ekledikleri içerikleri de keşfedebilirler.

Eklemeyi diğer sitelerden daha kolay hale getirmek için ‘Pin It button’ı kendi arama butonlarına ekleyebilir, Twitter ve Facebook sayfalarında paylaşabilirler. Türkçe sayfaya giriş yapmak için sayfanın sağ üst bölümünde adınızı tıkladıktan sonra ‘Settings’ bölümüne girip, ‘Language’ kısmından Türkçe’yi seçmek yeterli olacak.

Geçtiğimiz yıl 20’den fazla dilde lansmanı yapılan Pinterest, 2014 yılında da farklı dillerdeki sayfa sayısını artırmayı planlıyor. Matt Crystal, uluslararası alanda büyümenin Pinterest’in önceliği olduğunu belirterek, daha fazla Pinterest kullanıcısının daha büyük bir topluluk ve daha büyük bir ilgi, dolayısıyla daha da iyi hizmet demek olduğunu söyledi.

pinterest şimdi Türkçe_k