Skip to main content

Turkcell CMO’su Ömer Barbaros Yiş görevinden ayrıldı, yerine vekaleten atanan isim belli oldu.

Turkcell’de Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ömer Barbaros Yiş‘in görevinden ayrıldığı duyuruldu. Ömer Barbaros Yiş’in yerine ise vekaleten Turkcell’de strateji direktörü olarak görev yapan Alper Ergenekon getirildi.

Profesyonel iş hayatına 1996 yılında Berlin, Almanya’da OTA Vakfında proje uzmanı olarak başlayan Fatih Alper Ergenekon, 1997-2000 yılları arasında I-BİMSA şirketinde danışman olarak çalıştı. 2002 yılında New York Rochester Üniversitesi’nde İşletme Yüksek Lisans programını tamamladıktan sonra 2002-2005 yılları arasında FedEx firmasının Memphis, Tenneesee, ABD merkez ofisinde Kıdemli Pazarlama Uzmanı görevini yürüttü. 2005 yılında Turkcell ailesine katılan Fatih Alper Ergenekon Pazarlama fonksiyonunun çeşitli bölümlerinde çalıştı ve 2006-2010 seneleri arasında Pazarlama Müdürü ve 2010 senesinden itibaren Pazarlama Direktörü olarak görev aldı. Ergenekon, son olarak Eylül 2018’den bu yana Turkcell’de Strateji Direktörü olarak görev yapıyordu.

Konuyla ilgili KAP’ta yapılan açıklama şöyle:

Şirketimizde Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmakta olan Ömer Barbaros Yiş, 17 Nisan 2020 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır. Sayın Yiş’e Şirketimize sağladığı katkılar için teşekkür ediyor, bundan sonraki iş yaşamında başarılar diliyoruz.

Şirketimizde Strateji Direktörü olarak görev yapan Fatih Alper Ergenekon mevcut görevine ek olarak Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı görevine vekalet edecektir.