Skip to main content

Turkcell, kurduğu çevre dostu iletişim üniteleri ile  yılda 54.3 milyon kWh enerji tasarrufu elde ettiğini bildiriyor. Turkcell böylece iletişim üniteleri için uyguladığı çevre dostu uygulamalar sonucunda yaklaşık 20.000 hanenin yıllık…

Turkcell, kurduğu çevre dostu iletişim üniteleri ile  yılda 54.3 milyon kWh enerji tasarrufu elde ettiğini bildiriyor. Turkcell böylece iletişim üniteleri için uyguladığı çevre dostu uygulamalar sonucunda yaklaşık 20.000 hanenin yıllık elektrik tüketimi kadar enerji tasarrufu sağladığını belirtiyor. Turkcell’in sağladığını belirttiği bu enerji tasarrufunda rüzgar türbünü ve şebeke elektriğinin dönüşümlü olarak kullanılmasına olanak veren hibrid iletişim üniteleri ile elektrik şebekesinin ulaşmadığı 25 noktaya kurduğu güneş ve rüzgar enerjili iletişim ünitelerini hayata geçebiliyor. 

Turkcell şebeke operasyonlarından sorumlu genel müdür yardımcısı İlter Terzioğlu, konu ile ilgili olarak “Turkcell Superonline da fiber şebekesi üzerinden uyguladığı çözümler ile enerji tasarrufu yaparak, Turkcell gibi ülke ekonomisine katkı sağlıyor. Teknolojideki liderliğimizi çevre dostu çözümler üretmek ve müşterilerimize en iyi ve kesintisiz hizmeti sunmak için kullanıyoruz” dedi.