Skip to main content

Lenovo CES 2012’de tanıtımını gerçekleştirdiği Yoga, 360 derece katlanabilir tasarımı ile  ister ultrabook ister tablet bilgisayar olarak kullanılabilecek. Windows 8 işletim sistemini kullanan IdeaPad Yoga’nın 13.3 inç genişliğindeki çoklu dokunmatik…

Lenovo CES 2012’de tanıtımını gerçekleştirdiği Yoga, 360 derece katlanabilir tasarımı ile  ister ultrabook ister tablet bilgisayar olarak kullanılabilecek.

Windows 8 işletim sistemini kullanan IdeaPad Yoga’nın 13.3 inç genişliğindeki çoklu dokunmatik ekranı, 360 derece yatay dönebiliyor. Bu tasarım ile cihaz, kullanıcının isteğine göre, ultrabook ya da tablet şeklini alıyor. Bu tasarımı ve barındırdığı teknolojik donanımlarıyla ile hem bir ultrabook hem de taşınabilir çoklu dokunmatik bir tabletin birleşimi olarak adlandırılan IdeaPad Yoga, ultrabook ve tablet bilgisayarların dört farklı kullanıcı işlevleri bir araya getirilmiş.

Kullanıcılara 8 saate kadar pil ömrü sunan IdeaPad Yoga, kullanıcının belirlediği Windows 8 işletim sistemi arayüzünü sunarken, tablet konumuna geçtiğinde ise Metro arayüzünü kullanıcının karşısına getiriyor.