Skip to main content

Turkcell, 2012’de kaydettiği çift haneli büyüme ivmesini yılın ilk çeyreğine de taşıdı.  Turkcell, 2013 birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Turkcell Grup gelirleri, bir önceki yıla göre yüzde 13…


Turkcell, 2012’de kaydettiği çift haneli büyüme ivmesini yılın ilk çeyreğine de taşıdı. 

Turkcell, 2013 birinci çeyrek finansal ve operasyonel sonuçlarını açıkladı. Turkcell Grup gelirleri, bir önceki yıla göre yüzde 13 oranında büyüyerek 2,7 milyar TL oldu. 
Bu büyümede Türkiye’de yüzde 9 oranında artan ses gelirleri, akıllı cihaz penetrasyonunun gelişimiyle yüzde 39 oranında artan mobil internet gelirleri ve yüzde 23 oranında büyüyen grup şirketlerinin katkısı etkili oldu.
Turkcell Türkiye, 2013’ün ilk çeyreğinde 285 bin faturalı abone kazanırken, yurtdışı iştiraklerinin de eklenmesiyle Turkcell Grup toplam abone sayısı 70 milyona yaklaştı. 
Turkcell Grup, 2013 yılının tamamında yaklaşık 1,7 Milyar TL yatırım yapmayı planladığını da açıkladı. 
Mobil gelirleri 616 milyon TL’ye ulaştı
Turkcell mobil internet ve mobil servislerin kullanımı ve fiyatlarıyla ilgili karşılaştırmaları da kamuoyuyla paylaştı. Turkcell’in mobil internet gelirleri yıllık bazda yüzde 39 oranında artarak ilk çeyrekte 319 milyon TL oldu. Mobil servisler ve mobil internet gelirlerinin toplamı yüzde 16 artışla 616 milyon TL’ye ulaştı. Mobil internet ve servis gelirlerinin artmasındaki en büyük neden yüzde 22 seviyesine ulaşan akıllı cihaz penetrasyonu oldu.