Skip to main content

Turkcell, Kurban ve Cumhuriyet Bayramları’nı kapsayan 6 günlük tatil sonrası bayram verilerini açıkladı.  Çifte bayramda Turkcell’liler yaklaşık 1,6 milyar dakika konuştu, 1,5 milyarı aşkın SMS ve 5,5 milyona yakın MMS…

Turkcell, Kurban ve Cumhuriyet Bayramları’nı kapsayan 6 günlük tatil sonrası bayram verilerini açıkladı. 
Çifte bayramda Turkcell’liler yaklaşık 1,6 milyar dakika konuştu, 1,5 milyarı aşkın SMS ve 5,5 milyona yakın MMS gönderdi. Arife gününün de dahil olduğu 6 günlük süreçte Turkcell’lilerin kullandığı data miktarı ise 1 milyar megabaytı (MB) aştı. Ses, SMS ve data trafiğinde İstanbul birinci sırada yer aldı. 
Çifte bayramda en çok konuşan ilk 10 il sırasıyla İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Adana, Diyarbakır, Mersin, Hatay ve Kocaeli oldu.

Yurt dışı aramaları

24-30 Ekim tarihleri arasında Türkiye’deki Turkcell şebekesinden yapılan yurt dışı aramalarda yaklaşık 8,5 milyon dakika konuşma gerçekleştirildi. Turkcell’lilerin en çok aradıkları ülke Almanya olurken ikinci sırayı Suudi Arabistan, üçüncü sırayı ise Bulgaristan aldı. 
Turkcell Europe’ta durum
Bayramlaşma trafiği, Turkcell’in Almanya’daki grup şirketi Turkcell Europe’ta da yoğun olarak yaşandı. Almanya’da yaşayan Turkcell Europe müşterileri, 6 günlük tatilde yaklaşık 900 bin dakika konuştu. Turkcell Europe müşterilerinin en çok aradığı ilk 10 il sırasıyla, İstanbul, Antalya, İzmir, Ankara, Hatay, Gaziantep, Bursa, Adana, Mersin, Trabzon oldu.
Kıbrıs’taki Turkcell’liler de, Kurban ve Cumhuriyet Bayramları’nı anavatana açtıkları telefonlarla kutladılar. KKTCELL aboneleri bayram boyunca yaklaşık 650 bin dakika konuştu ve en çok İstanbul, Hatay ve Ankara’daki yakınlarını aradılar.