Skip to main content

İlk Türk yapımı, gerçek ‘kale savunma’ oyunu Zombi Muharebesi Apple App Store’da yerini aldı. Gorilto’nun ikinci oyunu Zombi Muharebesi, İngilizce adıyla Oriental Wars: Zombies!, Apple App Store’daki yerini aldı. Son…

İlk Türk yapımı, gerçek ‘kale savunma’ oyunu Zombi Muharebesi Apple App Store’da yerini aldı.
Gorilto’nun ikinci oyunu Zombi Muharebesi, İngilizce adıyla Oriental Wars: Zombies!, Apple App Store’daki yerini aldı.
Son zamanların en çok beğenilen türlerinden ‘kale savunma’ kategorisindeki Osmanlı temalı oyunun amacı, farklı stratejiler kurarak kalenizi zombi akınlarına karşı korumak. Oyunda strateji yeteneklerinizi zorlayan 20 harita, 40 bölüm ve 3 farklı tema bulunuyor. Emrinize amade yeniçeri, okçu, cengaver, mehteran, hezarfen ve katapult gibi farklı savaşçılar ve 12 farklı geliştirme ile Zombi yok etmenin tadına varabilir, dilerseniz oyundaki karakterinizi enteresan kıyafetlerle kişiselleştirebilirsiniz. 

Yakında İspanyolca, Fransızca, Almanca, Arapça, Rusça ve Çince versiyonları da piyasada olacak oyun şu anda Türkçe ve İngilizce seslendirmeye sahip. 
Gorilto 2012 yılında Ali Pişkin ve Özkan Purde ortaklığıyla kuruldu ve ilk oyunları Çiz Anlat’ı yayınladı. Oldukça kapsamlı bir oyun olan Zombi Muharebesi’nin yapımı ise tam 1 sene sürdü.
iPod Touch, iPhone 3GS, 4, 4S ve 5 uyumlu Zombi Muharebesi oyununu şuradan indirebilirsiniz.