Skip to main content

Her ne kadar Microsoft için Xbox One’ın reklam başarısı hakkında konuşmak erken bir zaman olsa da, şirket, yeni nesil konsolları için satışların yüksek oranda artmasını bekliyor.  Xbox Magazine UK’ye konuşan…


Her ne kadar Microsoft için Xbox One’ın reklam başarısı hakkında konuşmak erken bir zaman olsa da, şirket, yeni nesil konsolları için satışların yüksek oranda artmasını bekliyor. 
Xbox Magazine UK’ye konuşan Interaktif Eğlence Departmanı Kıdemli Müdürü Yusuf Mehdi, yeni nesil konsol satışlarının öncekilere göre bir patlama yaşayacağı tahmininde bulundu. 
“Her nesil konsol, yaklaşık yüzde 30 oranında büyüyor olduğundan, bu yeni nesil ürün 300 milyon civarında olacağını tahmin ediyorum. Çoğu uzmanlar yeni nesil için 400 milyona kadar bir sayı bekliyor. Bir oyun konsolundan öte olan bu cihaz satışının 1 milyarı bulma potansiyeli bulunuyor.“ açıklamasını yaptı.  
Mehdi ayrıca, Microsoft’un Xbox 360 pazarlamasına devam edeceğini onaylayıp; gelecek beş yılda 100 milyonun üzerinde bir satış gerçekleşebileceğini belirtti. 
Bu rakama ulaşmak içinse şirketin 25 milyon Xbox 360 satması gerekiyor. Mehdi, bu rakama ulaşmak için satın alanların yarısının yeni alıcılar olabileceği ifadesini kullandı.