Skip to main content

Türk yapımı olan ve fantastik dünyası, esrarengiz bulmacaları ve tek renkten oluşan gizemli atmosferiyle dikkat çeken Nowhere Studios’un geliştirdiği Monochroma film, müzik, oyun, sanat ve neredeyse her tür yapımcıları toplu…

Türk yapımı olan ve fantastik dünyası, esrarengiz bulmacaları ve tek renkten oluşan gizemli atmosferiyle dikkat çeken Nowhere Studios’un geliştirdiği Monochroma film, müzik, oyun, sanat ve neredeyse her tür yapımcıları toplu bağış sistemiyle destekleyen Kickstarter’da yer aldı. 
Yapımcılığını İstanbul merkezli oyun stüdyosu Nowhere Studios’un üstlendiği Monochroma, küçük bir çocuk ve onun küçük kardeşinin başrolde olduğu bir bulmaca oyunu olarak Kickstarter’da yerini aldı. 
Sadece tek renkten oluşan Monochroma karamsar ve ürkütücü bir atmosferin yanı sıra 1950’li yılları andıran fantastik bir şehirde, bir robot fabrikasının etrafında geçen bir hikâye örgüsüne sahip. Evlerinden çok uzaklaşan iki kardeş, görmemesi gereken şeylerle karşılaşıyor ve bulundukları karanlık dünyanın sır perdesini aralayacak uzun bir yolculuğa çıkıyor. Oyun, anlattığı karanlık, masalsı ve dokunaklı hikâyeyi hiçbir söz veya yazı kullanmadan, sadece görselleriyle kendine has bir şekilde anlatıyor. 
Monochroma Aralık ayında oyunseverlerle buluşacak ancak beklemek istemeyen ve projeye destek vermek isteyenler için Temmuz ayı boyunca Kickstarter’da yer alacak. Oyunu denemek isteyenler Kickstarter’dan oyunun demosunu ücretsiz olarak indirebilir ve bağış yaparak oyunun içinde kendi fotoğraflarıyla yer alabilirler.
Oyunun ücretsiz demosuna ise şuradan ulaşılabiliyor.
Oyunun Kickstarter sayfasını görüntülemek isteyenleri şuraya alalım.