Skip to main content

Karikatürler, görsel hikaye anlatımı (storytelling), interaktif araştırmalar ve vaka incelemelerinin yanında vurucu fikirler yaratmanın ve bunları fikir katillerinden korumanın yollarını Digital Storytelling seminerinde bulabileceksiniz. 13 Kasım’da düzenlenecek Dijital Storytelling semineri…

Karikatürler, görsel hikaye anlatımı (storytelling), interaktif araştırmalar ve vaka incelemelerinin yanında vurucu fikirler yaratmanın ve bunları fikir katillerinden korumanın yollarını Digital Storytelling seminerinde bulabileceksiniz. 13 Kasım’da düzenlenecek Dijital Storytelling semineri Brand Week İstanbul kapsamında.
İçerikleri ne kadar iyi olursa olsun bugünkü ürün ve hizmet bolluğunda pazarda sadece ‘iyi hikâyesi’olan markalar kazanıyor. Dünyaca ünlü pazarlama uzmanı Tom Fishburne iyi hikâyeleri kullandığımız dijital araçlarla nasıl yaratacağımızı uygulamalı olarak anlatacak. 
İnternetten mobil platformlara markalara özel, iyi hikâyeler yazmak için ihtiyacınız olan her şey 11-16 Kasım tarihleri arasında bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Brand Week Istanbul kapsamında gerçekleşecek bu seminerde!
Paylaşmaya değer hikayeler: ‘Yeni ve gelişmiş’in ötesinde 
Her geçen sene çok sayıda yeni ürün tanıtımları ve pazarlama haberlerini de beraberinde getiriyor. Bu yenilikler ise şu an pazara hakim olan ürünlerden çok da farklı değil! Dünyanın bir tane daha ‘ben de, ben de!’ ürününe ihtiyacı yok! Yeni ürünlerin başarısızlık yüzdelerinin 90’ın üstünde olmasına hiç şaşırmamak lazım! Artık pazarlama harcamaları sıradan/averaj bir markayı kurtaracak seviyede değil! Bu seminerin amacı katılımcılara ilham vererek farklı bir bakış açısıyla hikayeler yaratmalarını sağlamak.
Seminer sırasında karikatürler, görsel hikaye anlatımı (storytelling), interaktif alıştırmalar ve düşünce açıcı vaka incelemeleri kullanılarak olup vurucu fikirler yaratılacak ve fikir çürütenlerle başa çıkılacak. Tom Fishburne ile beraber yeni bir ürün fikrine pazarlama hikayesiyle beraber can vereceğiz! 
Başlangıç olarak; vurucu fikirler yaratmak 
Pazarlamacıların hikaye anlatımları için şimdi!’den daha iyi bir zaman yok! Yine de çoğu inovasyon ve yenilik paylaşmaya değer değil.  Biz bu seminerde Tom Fishburne ile dikkat çekici inovasyonların karakteristik özelliklerini anlamaya çalışıp, nelerin anlamlı ‘point of difference’ olarak görüleceğine bakacağız. En dikkate değer inovasyon ilham veren bir amaç, kısıtlı hedef kitle ve statüko’yu challenge eden entelektüel saflıkla başlar. Beraber özellik ve yararların ötesine geçen etkili fikirler geliştireceğiz.
Metodoloji
* İnovasyon keynote sunumu: “Paylaşmaya değer Hikayeler : ‘Yeni ve gelişmiş’in ötesinde”
* Her modelle ilgili kısa sunum serileri 
* İnovasyonun gizli tuzaklarını (pitfall) gösteren karikatür çizimler  
* Çeşitli marka ve işlerle ilgili sunum vakaları; sabundan software’e kadar 
* Kolay anlaşılır fikirler için görsel Storytelling egzersiz ve eğitimleri  
* Vurucu fikirler yaratmak adına grup alıştırmaları  

Modüller 
1) Vurucu Fikir nasıl oluşur?
2) Bir amaçla başlamak 
3) Niş’e ulaşmak 
4) Kategorinin kurallarını çiğnemek 
5) Kullanıcılarını müthiş/mükemmel hale getir! 
6) Kamuflajsız İletişim Kurmak 
Beyin fırtınası sonrası: Fikir çürütenlerin üstesinden gelmek
Yaratıcı süreç beyin fırtınasından sonra sona ermez; fikirler onları hayata geçirmeye çalışırken güçsüzleşmeye başlar… Bu ikinci günde fikirleri hayata geçirmek için neler yapılması gerektiğini tartışıp, fikir çürüten faktörlerin ne olduğunu bulacağız; ve tüm fonksiyonel alanların tüm kolektif eforları üzerinden pazarlama fikrine dokunacağız. 
Metodoloji:
•İnovasyon keynote sunumu  “Beyin Fırtınasından sonra: Fikir Çürütenlerle Baş Etmek” 
• İletişim kuran fikirleri görsel olarak anlatan görsel storytelling (hikaye anlatımı) workshop’u
Fikirlerin görsel anlamda iletişim kurmalarını sağlamak adına yapılacak görsel storytelling workshop çalışması 
• Basitçe doodling (çiziktirme) nin gücü yaratıcı düşünceyi nasıl ortaya çıkarır? 
• Bu inovatif ve interaktif sunum/prezentasyonla inovasyon yaratırken bir takımın/ekibin yüzleştiği tüm bariyerleri yüzeye çıkaracağız! 
 • 3 panelli karikatür çalışmalarla fikirleri açıkça ifade edeceğiz. 
Modüller:
1) Fikir Çürütenler nelerdir? 
2) David Goliath’ın içinde 
3) Hepimiz Pazarlama içinde çalışıyoruz! 
4) The Abominable No Men 
5) Son Kilometre
6) Her zaman Beta’dayız 
7) Hikâyeyi anlatmak