Skip to main content

Türk Telekom’un fiber internet hizmeti artık harita üzerinden takip edilebiliyor   Türk Telekom internet sitesinde hizmete sunulan Fiber Atlas uygulaması, bulundukları konumda fiber internet bağlantısı olup olmadığını öğrenmek isteyen kullanıcıların…Türk Telekom’un fiber internet hizmeti artık harita üzerinden takip edilebiliyor  
Türk Telekom internet sitesinde hizmete sunulan Fiber Atlas uygulaması, bulundukları konumda fiber internet bağlantısı olup olmadığını öğrenmek isteyen kullanıcıların bu bilgiye çok hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilmelerini sağlıyor.
Bunun için tek yapılması gereken, Fiber Atlas’a konum bilgilerini girip sayısal harita üzerinde gerçek zamanlı sorgulama yapmak.
Kullanıcılar, Türkiye sınırları içinde bulundukları yeri veya istedikleri bir adres ya da konumu etkileşimli harita uygulaması üzerinde işaretleyerek gerçek zamanlı sorgulama yapabiliyorlar.
Fiber Atlas uygulaması, T.C. Nüfus Vatandaşlık İşleri kurumunun Ulusal Adres Veri Tabanı (UAVT) baz alınarak hazırlandı.