Skip to main content

Türk Telekom’un kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures, dijital patoloji alanında yenilikçi teknolojiler üreten yerli yapay zeka firması Virasoft’la işbirliği yaptı.

Türk Telekom, kurumsal girişim sermayesi şirketi TT Ventures ile sağlık sektörüne yönelik projeler üreten yerli yazılım firması Virasoft’un yüzde 12,2’sine ortak oldu. Bu işbirliği ile TT Ventures, Virasoft’un dijital patoloji alanındaki ürünlerinin geliştirilmesinde katkıda bulunacak.

Konuyla ilgili açıklama yapan Türk Telekom Strateji, Planlama ve Dijital Genel Müdür Yardımcısı Barış Karakullukçu, TT Ventures ile büyüme aşamasındaki yenilikçi teknoloji girişimlerine yatırım yaparak ülke ekonomisine katma değer oluşturmayı hedeflediklerini ifade etti.

TT Ventures Genel Müdürü Muhammed Özhan ise, “Sağlık, enerji ve eğitim alanlarında parlak fikirlere ve başarılı girişimlere verdiğimiz destekler doğrultusunda bugün dijital patoloji alanında hem yurtiçinde hem de yurtdışında önemli başarılara imza atacağına inandığımız Virasoft’a yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Yerli girişimleri desteklemek ve onları global pazara hazırlamak adına üzerimize düşen görevi yerine getirmeye devam edeceğiz” açıklamasını yaptı.