Skip to main content

Türk Telekom, Alman Gigaset’le yaptığı işbirliğiyle yeni akıllı ev telefonunu piyasaya sunuyor.

Türk Telekom, dünyanın ilk seri telefon üreticisi Alman Gigaset’le işbirliği gerçekleştirdi. Türk Telekom ve Gigaset AG’nin mühendisleri tarafından tasarlanıp Almanya’da üretilen akıllı ev telefonları 20 Aralık tarihinden itibaren pazara sunulacak.

Türk Telekom Bireysel Müşteri Başkanı Ali Yılmaz şöyle konuştu:

“Artık akıllı ev telefonlarıyla internete girmek, televizyon seyretmek, oyun oynamak, müzik dinlemek ve sosyal ağlara bağlanmak mümkün olacak. Kullanıcılarımız evde veya ofiste var olan internet bağlantıları üzerinden internete girerek maillerini okuyabilecek, ofis dosyalarını açarak üzerinde çalışabilecek; Facebook, Twitter gibi sosyal medya uygulamalarını kullanabilecek. Ev telefonu tarifesini kullanarak konuşmaya da devam edebilecek. Gigaset SL930A akıllı ev telefonuna önceden yüklenmiş olan Türk Telekom GECITT uygulaması ile Wirofon, TTNET Müzik, Tivibu, Bulut Rehber, Bulut Depo, Akttar, Yardım Rehberim gibi Türk Telekom uygulamaları ve Google Play ile tüm uygulamalarına erişilebilecek şekilde Türk Telekom bayi ve ofislerinde satışa sunulacak.”

Akıllı ev telefonu ile ev telefonlarına yepyeni bir değer kattıklarını da belirten Yılmaz, Gigaset (SL930A Android DECT) telefonu ayda 4,9 TL’den başlayan tekliflerle müşterilerine sunacaklarını ifade etti.