Skip to main content

Türk Telekom, çocukların dijital dünyada daha güvende olmalarını denetleyen Güvenli Aile uygulamasını Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC2019) duyurdu.

Türk Telekom, Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Kongresi’nde, McAfee işbirliği ile geliştirdiği Güvenli Aile uygulamasını tanıttı. Türk Telekom Güvenli Aile, PC ve mobil cihazlar üzerinden dijital dünyaya bağlanan çocukların sanal ortamda güvende olmaları için gereken denetimleri sağlıyor. Çocuklar için uygun olmayan uygulamaları engelleyen bir çocuk kilidi içeren uygulama ile ebeveynler çocuklarının telefondaki etkinliklerini izleyebiliyor, ekran karşısında geçirdikleri süreyi kısıtlayabiliyor, dijital dünyada güvende olduklarından emin olabiliyor, uygulamada bulunan GPS telefon izleyicisi aracılığıyla çocuğunun o anki konumunu haritadan takip edebiliyor.

Türk Telekom Güvenli Aile Uygulaması;

Aile Etkinliği Akışı – Cihaz kullanım istatistikleri ve geçmiş takibiyle ilgili çeşitli raporlar sunarak çocukların ne kadar süre ne ile meşgul olduğunu görüntüler.
Ebeveyn Denetimleri – Uygun olmayan uygulamaları engeller, çocukların telefondaki etkinliklerini izler, çocuk kilidi koyar ve ekran karşısında geçirilen süreyi kısıtlar.
Aile İstekleri – Çocukların bir uygulamayı daha uzun süre kullanmak veya engellenmiş bir uygulamaya erişim talebinde bulunmak için izin istemelerine olanak tanır.
Ailem Nerede – Bağlı cihazları sayesinde çocuklarınızın her an nerede olduğunu bilmenizi sağlar.
Sınırsız Cihaz Koruması – Tüm Android, iOS ve Windows işletim sistemine sahip cihazlarda çalışır. Bir kez üye olduktan sonra farklı ve sınırsız sayıda cihaza yüklenerek koruma sağlar.

Türk Telekom Pazarlama ve Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Ümit Önal, uygulama hakkında şu bilgileri verdi: “Çocukların sanal ortamda güvenliğini sağlayan uygulamamız, hem mobil hem sabit internet üzerinden kullanılabiliyor. Sabit hatlardaki genel internet erişimini kısıtlamadan ebeveynlere sadece istenen cihazlar ve kullanıcılar için kısıtlama, kontrol ve denetleme imkânı sağlıyor. Ayrıca ‘Ailem Nerede’ özelliği sayesinde ailelere çocuklarının o an bulunduğu yeri haritadan görme ve takip etme olanağı da sunuyor.” Önal, “Türk Telekom aboneleri dünyanın her yerinden Güvenli Aile hizmetimizden faturalarına ek ayda sadece 5,99 TL ödeyerek son derece avantajlı olarak yararlanabilecekler; bir kere üye olduktan sonra uygulamamızı sınırsız olarak tüm bilgisayar ve cep telefonlarında kullanabilecekler” diye konuştu.