Skip to main content

Microsoft, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getirerek yenilediği HoloLens 2’yi resmi olarak duyurdu. Detaylar haberimizde…

Microsoft, Mobil Dünya Kongresi’ndeki lansman etkinliğinde tanıttığı Holo Lens 2’nin ‘işlerin yapılışını değiştireceğini’ söylüyor.

Microsoft, artırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik ve hologram teknolojilerini bir araya getirerek yenilenen HoloLens 2’yi geçtiğimiz hafta sonu Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttı. Şirket, önceki versiyona göre iki kat daha geniş görüş alanına sahip HoloLens 2’nin, her göz için 720 p görüntüden 2K görüntüye geçmekle aynı olduğunu söylüyor. Windows Hello doğrulama desteği ile birlikte sunulacak başlık, retinanın nereye baktığını takip ederek nereye baktığınızı da anlayabilecek. HoloLens 2’nin ev kullanıcısına hitap etmediğini belirtelim. Gerçekçi sanal eğitimleri farklı bir boyuta taşıyacak Holo Lens 2, bu konuda büyük şirketlerle anlaşma yapmaya hazırlanıyor.

Holo Lens başlığı, karbon fiber malzeme sayesinde daha rahat bir kullanım sunuyor. ‘Time-of-flight’ derinlik algılayıcı kullanılan başlık algoritmalarla kumanda kullanmadan ellerle kontrol edilebiliyor. Windows 10 işletim sistemiyle çalışan Holo Lens 2, gücünü Qualcomm Snapdragon 850 Hesaplama Platformu’ndan alıyor. USB Type-C girişi üzerinden şarj edilebilen cihaz, biyometrik güvenlik olarak olarak ise iris tarayıcı sunuyor.

Microsoft HoloLens 2’yi 3 bin 500 Dolar’dan satışa sunulacak. Çevrimiçi mağaza üzerinden satışı gerçekleştirilecek olan HoloLens 2, önce Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Çin, Almanya, Kanada, İngiltere, İrlanda, Fransa, Avustralya ve Yeni Zelanda’da satışa sunulacak.