Skip to main content

Türk otobüs ve minübüs şirketi olan TEMSA, elektrikli araçlar üreten Tesla ile el sıkıştı

Facebook, Google, Yahoo ve Netflix’in ardından elektrikli otomobil üretimi ile öne çıkan Tesla’nın da tercihi TEMSA oldu.

ABD otobüs pazarında TEMSA etkisi devam ediyor. 2010 yılında ABD otobüs pazarına giren TEMSA yeni bir şirketle daha anlaştı. ABD pazarında ilerlemeye devam eden firma şimdi de ünlü elektrikli araba üreticisi Tesla ile anlaşma yoluna gitti.

tesla

TEMSA tarafından üretilen 75 araç teknoloji şirketlerinin personellerini taşıyor. ABD pazarında bir Türk markası olarak başarılı çalışmalar yürüten şirket için, birçok taşımacının yanı sıra dev teknoloji şirketlerinin tercihinin de TEMSA olması, bizim açımızdan son derece güzel bir gelişme olarak göze çarpıyor.

TEMSA Genel Müdürü Dinçer Çelik, zorlu ABD pazarında bir Türk markası olarak başarılı çalışmalar yürüttüklerini ve birçok taşımacının yanı sıra dev teknoloji şirketlerinin tercihinin de TEMSA olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti. Çelik, “California bölgesinde özellikle Facebook, Google, Yahoo ve Netflix gibi Silikon Vadisi’nde bulunan yüksek teknoloji ve internet şirketlerinin personel taşımacılığında yaygın olarak kullanılan TEMSA otobüsleri Tesla’nın da ilk tercihi oldu. Bölgede 200’ü aşkın otobüs ile önde gelen operatörlerin filosunda yer alan TEMSA’nın 75 adet otobüsü, yüksek teknoloji ve internet şirketleri tarafından kullanılıyor” diye konuştu.