İŞ DÜNYASI

DigitalAge | 16.11.2016 - 10:34

Türk mühendislerden ilk VR bankacılık uygulaması

Türk mühendislerden ilk sanal gerçeklik bankacılık uygulaması

Monitise'ın Türk mühendisleri First Gulf Bank için VR bankacılık uygulaması geliştirdi

Monitise’ın Türk mühendisleri Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük bankalarından biri olan First Gulf Bank (FGB) için sanal gerçeklik (VR) bankacılık uygulamasını geliştirdi.

Bankacılık alanında dünyanın ilk sanal gerçeklik uygulama unvanına sahip “FGB VR” isimli uygulama ile FGB’nin müşterileri bankacılık başvurularını sanal gerçeklik teknolojisini kullanarak yapabiliyor. Kullanıcıların Google Play üzerinden indirebilecekleri uygulama ile FGB, daha güçlü bir marka bilinci yaratırken diğer yandan uygulamada yer alan penaltı oyunu sayesinde de müşterileri ile arasındaki etkileşimi arttırıyor. Uygulamanın lansmanı 10 Kasım tarihinde Mall of the Emirates, Dubai’de yapıldı. Ayrıca 19 Kasım’da Monitise ile FGB işbirliğiyle yapılacak Hackathon ile sanal gerçeklik teknolojileri konusunda farkındalığın artırılması da hedefleniyor.

VR uygulaması nasıl çalışıyor?
Uygulama kullanıcılara dış dünyadan izole edilmiş bir sanal gerçeklik dünyasını üç boyutlu bir ev ortamında sunuyor. FGB müşterileri, VR gözlükleri ile uygulama içerisinde banka ürünleriyle ilgili bilgiler alabiliyor, bu ürünlere başvuru yapabiliyor ve penaltı oyunu oynayabiliyor. Müşteriler mobil cihazlarıyla uyumlu bir sanal gerçeklik gözlüğü ile de diledikleri her yerden bu deneyimi yaşayabiliyor.