FİLM

DigitalAge | 16.11.2016 - 09:37

Sinemia, ABD’ye açılıyor

Sinemia, ABD'ye açılıyor

Sinemia, hızlı yükselişini sürdürüyor. 500 Startups‘tan üçüncü tur yatırım aldığını duyuran girişim, bu yatırımla birlikte ABD’ye açılma planını hayata geçiriyor

Sinemia, bir yıl içindeki üçüncü yatırımını aldı. Aslanoba Capital ve İstanbul Startup Angels üyelerinden Ali Çebi ile Burak Örücü’nün yatırımcıları arasında bulunduğu girişim, bu kez San Francisco Silikon Vadisi merkezli bir venture capital firması olan 500 Startups ile el sıkıştı. 500 Startups, ‘unicorn’ olarak tabir edilen, 1 milyar dolar değerlemeyi geçme potansiyeline sahip startup’lara yatırım yapmasıyla biliniyor. Fonun dikkatini çekmiş olmak tüm dünyadaki girişimcilerce önemli bir prestij göstergesi kabul ediliyor.

Sİnemia ABD operasyonunu Silikon Vadisi’nden yönetecek

Premium Üyelik sistemini Aralık ayında ABD pazarında da hayata geçirecek olan Sinemia için, bu yatırım ayrıca stratejik öneme sahip. Sinemia ABD’deki ilk dönemlerinde, operasyonlarını 500 Startups’ın San Francisco’daki girişim ofisinden yönetecek. ABD pazarına girer girmez 500 Startups’ın küresel portföyündeki unicorn’larla işbirliği ve kampanyalar düzenleyebilme fırsatı yakalayacak. Intercom, Udemy, Ipsy gibi alanında fark yaratmış pek çok firma 500 Startups’ın portföyündeki yatırım yaptığı şirketler içinde yer alıyor.