Skip to main content

Türk Hava Yolları (THY), 19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı’na özel Samsun’a yapacağı sembolik uçuş için 2,5 milyon hatıra biletinin paylaşıldığını açıkladı.

Türk Hava Yolları, 23 Nisan’ın 100’üncü yılına özel olarak, TK1920 sefer sayılı uçağıyla gökyüzünde ay ve yıldız çizmişti. Şimdi de 19 Mayıs‘ı unutmayan şirket, Mustafa Kemal Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı şehrimiz olan Samsun’a TK1919 seferi ile sembolik uçuş yapacak. Bu uçuş için ayrıca dijital bir bilet de basan THY, sosyal medyada da yansıması sağlıyor.

THY 19 Mayıs hatıra bileti nasıl alınır?

İnternet sitesinde her geçen gün talebin arttığı sembolik 19 Mayıs uçuşu için, öncelikle ”tarihiyolculuk” internet sitesine girmeniz gerekiyor.

Uçuşa katılmak için kişisel bilgilerinizi girdikten sonra, ‘Uçuşa Katıl’ butonuna tıklayarak,  bilgilendirmeyi okuduktan sonra sembolik THY 19 Mayıs uçuşa katılabilirsiniz. Biletinizi paylaşmak isterseniz de Instagram, Facebook, WhatsApp ve Twitter gibi sosyal medya hesaplarının butonlarına basıp paylaşabilirsiniz.

Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün sembolik uçuşla ilgili olarak Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Tarihi Yolculuk’ta 2.5 milyon yolcuyu aştık. Bu uçakta tüm Türkiye’ye yer var. Siz de hatıra biletinizi alın, 19 Mayıs’ı hep birlikte kutlayalım” ifadelerini kullandı.