Skip to main content

Türk Hava Yolları kapılarını bir perde arkası hikâyesi için National Geographic Channel kameralarına açıyor

National Geographic Channel Turkey ve Türk Hava Yolları, hava yolunun günlük çalışmasının kameralara açılacağı bir prodüksiyona başlayacaklarını duyurdu. Bu işbirliğiyle Türk Hava Yolları’nın transfer merkezinin arkasında yatan yoğun operasyonu izleyicilerle buluşacak.

Program önümüzdeki sonbahar aylarında National Geographic Channel (NGC) ve Nat Geo People’da izleyici ile buluşacak. Ekim 2014’te tüm dünyadan gerçek insan hikayeleri üzerine odaklanan Nat Geo People’da kanalında, Kasım 2014’te ise National Geographic Channel’da ekrana gelecek.

Program hakkında

Program, her gün yüzlerce uçağı güvenli bir şekilde havalandırmak ve dünyanın her yerine milyonlarca yolcu taşımak için ortaya konulan özverili çalışmayı gözler önüne seriyor.

İzleyiciler, gerek havada gerekse pistte birçok yolcuya hizmet vermenin getirdiği oldukça karmaşık bir trafiğe tanıklık edecek. NGC, check-in kontuarından varışlara, kabin görevlilerinden gecikmelerin garanti olduğu bir dünyada vardiyalarla ilgilenen ekibe, pist görevlilerinden kayıp bagaj ‘dedektiflerine’ kadar havayolu şirketinin operasyonuna 360°’lik bir bakış sunuyor.

Program, Istanbul Atatürk Havalimanı’nda geçen bir hafta sonunu konu alacak. İzleyiciler olan bitenin Nat Geo kameraları önünde gerçek zamanlı olarak yaşandığı programda karakterlerin olağandışı hayatlarına yakından tanık olma şansına sahip olacak.

Fotoğraf: nationalgeographic.nl