Uncategorized

DigitalAge | 24.07.2013 - 16:53

Türk firmaların çoğu IT yatırımlarına ilişkin kaygı taşıyor

Kaspersky araştırması sonuçlarına göre; Türk firmaları gelecek IT yatırımlarına yönelik kaygılar taşıyor.  Kaspersky Lab tarafından, global olarak yapılan araştırma (2013 Global Kurumsal IT Güvenlik Riskleri araştırması) sonuçlarına göre, Türk şirketleri için en hayati görülen IT konularının başında ‘gelecek güvenlik ihlallerinin önlenmesi’ ve ‘mobil cihazların şirket IT sistemlerine entegrasyonu’ geliyor. Türk firmaların yüzde 32’si tarafından, bu […]Kaspersky araştırması sonuçlarına göre; Türk firmaları gelecek IT yatırımlarına yönelik kaygılar taşıyor. 
Kaspersky Lab tarafından, global olarak yapılan araştırma (2013 Global Kurumsal IT Güvenlik Riskleri araştırması) sonuçlarına göre, Türk şirketleri için en hayati görülen IT konularının başında ‘gelecek güvenlik ihlallerinin önlenmesi’ ve ‘mobil cihazların şirket IT sistemlerine entegrasyonu’ geliyor. Türk firmaların yüzde 32’si tarafından, bu ihlallerin etkilediği en önemli konu ise gelecekteki IT yatırımları olarak ortaya çıkıyor. 
Türk şirketlerinin çoğu, ayrıca çalışanların kendi mobil cihazlarını kullanmalarını risk olarak görmüyor. Geçtiğimiz yıl böyle düşünen firmaların oranı yaklaşık yüzde 50 iken, bu yıl yarıdan fazla bir oran dikkat çekiyor.