Skip to main content

Trendyol, Kasım kampanyaları döneminde anlık kullanıcı sayısının 1 milyon 840 bin 946’ya ulaştığını açıkladı.

Finans teknolojileri şirketi iyzico, Black Friday dönemini kapsayan online alışveriş istatistiklerini paylaşmıştı.  

Online alışveriş sitesi Trendyol da, tüm dünyada Black Friday indirimleri olarak bilinen Kasım ayının son haftasında yaptığı, indirim kampanyasının sonuçlarını Twitter’daki teknoloji hesabı Trendyol Tech üzerinden açıkladı.

“27 Kasım 2020 ‘nin enleri…” başlığıyla paylaşılan Tweet’e göre, Trendyol’un anlık kullanıcı sayısı en fazla 1 milyon 840 bin 946 oldu. Saniyede 685 bin request alan Trendyol’un CDN trafiği ise 455 Gbit olarak açıklandı. Online alışveriş sitesi dakikada 13 bin 939 ödeme isteği aldı.

Trendyol, geçtiğimiz günlerde Almanya’ya açılan Trendyol, en.trendyol.com internet sitesi ile Avrupa’daki 27 ülkenin kullanıcılarına da açıldığını duyurmuştu. Şirketin hizmet vermeye başladığı ülkeler sırasıyla; Avusturya, Belçika, Bulgaristan Hırvatistan, Çek Cumhuryeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve Birleşik Krallık olarak öne çıkıyor.