Skip to main content

Global pazarda bulut güvenliği konusunun liderlerinden Trend Micro, kurumların güvenle genel buluta taşınması için oluşturulan ‘Trend Ready for Cloud Service Providers’ programını duyurdu.  Trend Micro ile yakından çalışacak genel bulut…

Global pazarda bulut güvenliği konusunun liderlerinden Trend Micro, kurumların güvenle genel buluta taşınması için oluşturulan ‘Trend Ready for Cloud Service Providers’ programını duyurdu. 
Trend Micro ile yakından çalışacak genel bulut sağlayıcılarının arasında şu şirketler yer aldı: Amazon Web Services, Dell, HP Cloud Services, NTT Communications, OpSource, Dimension Data Company, Savvis, CenturyLink Company ve Telefônica | Vivo.
Yeni program; hem Trend Micro hem de programa katılan iş ortaklarının, Trend Micro ürünlerinin bulut hizmet sağlayıcılarının altyapılarında uyumla çalıştığını gözler önüne serdi. 
Bulut bilişimi düşünmeyenler bulutu ‘riskli’ buluyor

IDC’nin 2011 yılında gerçekleştirdiği Bulut Güvenliği Anketi’ne göre, bulut bilişimi düşünmeyen şirketlerin üçte birinden daha fazlası (yüzde 37) kritik uygulama ve verilerini barındırmak için güvenlik ve gizlilik açısından bulut mimarilerinin çok riskli olduğunu düşünüyor.
Eğitim hizmetinin yanında kılavuzluk da sağlayan Trend Ready for Cloud Service Providers Programı sayesinde müşteriler bulutu anlayabiliyor, geçiş yapmalarının önündeki engelleri kaldırıyor ve seçilmiş Trend Micro iş ortaklarıyla kullandığı Trend Micro ürün ve hizmetler sayesinde genel buluta kolayca alışabiliyor.