Uncategorized

DigitalAge | 09.10.2012 - 11:21

Beth Coleman DA Summit’12’de

MIT’de Karşılaştırmalı Medya Çalışmaları Bölümü Yeni Medya Yazarlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent ve C3 Oyun Kültürü ve Mobil Medya Girişim Fakülte Direktörü olan Beth Coleman bu yıl Digital Age Summit 2012’de Hello Avatar başlıklı sunumu ile dijital hikaye anlatımı üzerine konuşacak.  Zirvenin önemli konuşmacılarından Beth Coleman, Digital Age dergisine Ağustos sayısında verdiği röportajda dijital hikâye […]


MIT’de Karşılaştırmalı Medya Çalışmaları Bölümü Yeni Medya Yazarlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent ve C3 Oyun Kültürü ve Mobil Medya Girişim Fakülte Direktörü olan Beth Coleman bu yıl Digital Age Summit 2012’de Hello Avatar başlıklı sunumu ile dijital hikaye anlatımı üzerine konuşacak. 
Zirvenin önemli konuşmacılarından Beth Coleman, Digital Age dergisine Ağustos sayısında verdiği röportajda dijital hikâye anlatımı üzerine konuşmuştu. Röportajdan dikkat çekici bazı notlar: 

MIT’de Karşılaştırmalı Medya Çalışmaları Bölümü Yeni Medya Yazarlığı Anabilim Dalı’nda yardımcı doçent olan Beth Coleman dijital hikâye anlatım ile ortaya çıkan en büyük değişimin artık ulaşmak istenenin ve katılımın bir arada olduğunu söylüyor. 
Etkileyici hikayeler oluşturmak için insanların da kendilerini dahil edebilecekleri ve o hikayenin içeriğini oluşturabilecek kadar da bir alan bırakılması gerektiğini not düşüyor.
İnsanların iki yönlü iletişimin bir parçası olmayı istemelerinin bir sonucu olarak, dijital pazarlamada hikâyelerin işe yaradığını düşünüyor.

Beth Coleman, son kitabı Hello Avatar: From Virtual Worlds to X-Reality’de ‘sanal tasarım’ ve ‘sosyal ağ kimlikleri’ konularını inceledi.
Beth Coleman kimdir?
MIT’de ‘Writing and Humanistic Studies and Comparative Media Studies’ bölümünde Yeni Medya Yazarlığı dalında yardımcı doçent.  
1995 yılında oluşturulan The SoundLab Cultural Alchemy projesinin kurucularından Coleman, aynı zamanda C3 Oyun Kültürü ve Mobil Medya Girişimlerinin de fakülte direktörü.
Uzmanlık alanları x-reality, geofilm’ler, machinima (3D) animasyon ve teknoloji yarışı olan Beth Coleman, sanal âlemde medya tasarımı konusunda araştırma  ve yaratıcı çalışmalar yapıyor.