Uncategorized

DigitalAge | 02.12.2011 - 15:59

Tolga Tatari’ye JCI Türkiye ödülü

JCI Türkiye, Türkiye’nin 10 Başarılı Genç Yarışması’nda gençleri ödüllendirdi Özel alışveriş kulübü markafoni’nin kurucuları arasında bulunan Tolga Tatari, JCI Türkiye tarafından Türkiye’nin en başarılı 10 genci arasında gösterildi. Bu yıl 17.’si düzenlenen Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Yarışması, Türkiye’de daha iyi yarınların peşinde koşan başarılı gençlerin toplumsal gelişime katkısı bulunan öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak, tüm […]

JCI Türkiye, Türkiye’nin 10 Başarılı Genç Yarışması’nda gençleri ödüllendirdi

Özel alışveriş kulübü markafoni’nin kurucuları arasında bulunan Tolga Tatari, JCI Türkiye tarafından Türkiye’nin en başarılı 10 genci arasında gösterildi. Bu yıl 17.’si düzenlenen Türkiye’nin 10 Başarılı Genci Yarışması, Türkiye’de daha iyi yarınların peşinde koşan başarılı gençlerin toplumsal gelişime katkısı bulunan öykülerini ve çalışmalarını görünür kılarak, tüm Türkiye’de farkındalık yaratmayı ve  bu sıradışı kişilerin olağanüstü etkilerini Türkiye gündemine taşımayı amaçlayan bir etkinlik. 

Toga Tatari’nin kurucu ortakları arasında bulunduğu markafoni, 1200’den fazla moda markasıyla işbirliği yaparak 4 milyon üyesi ile ayda 16 milyondan fazla ziyaret alıyor. markafoni’de ayda 500 bin adet ürün satılıyor. Temmuz 2011’de markafoni’nin hisselerinin %70’e yakınının 129 ülkede faaliyet gösteren, 23 milyar dolarlık Naspers’a bağlı MIH-Allegro grubuna satıldı.

Tolga Tatari ödülünü Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde yapılan ödül töreninde aldı.

Tolga Tatari kimdir?
İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden 2005 yılında mezun olan Tolga Tatari, İstanbul Bilgi Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümünden mezun oldu.  Tatari daha okurken, 1999 yılında Hip Productions, 2002 yılında da evlilik.com’u kurdu. 2003 yılında evlilik.com’u baska bir gruba satıp yatırım şirketi olan Akinon’u kurdu ve bugune kadar Akinon uzerinden bircok internet girişimine yatırım yaptı. 2008 yılında da kendi e-ticaret projesini hayata geçirmeye karar verdi ve  markafoni’nin kurucuları arasında yer aldı. Tatari’nin, markafoni ve Akinon’un yanı sıra Avustralya’da faaliyet gösteren, markafoni grup şirketlerine ait Brandsexclusive, Modnakasta ve Türkiye’nin en büyük online ayakkabı mağazası Zizigo ve insan kaynakları şirketi KariyerGenç hisseleri bulunmaktadır. Ayrıca Tatari, markafoni grup şirketleri bünyesinde bulunan grupfoni’nin de ortaklarındandır.