ETKİNLİK

Burcu Şahin | 17.05.2017 - 14:02

“Today at Apple” atölye dersleri başladı [Video]

Apple, birçok konuda onlarca yeni eğitim atölyesi çalışmaları başlattı. Eğitim takviminin detayları için haberimize göz atabilirsiniz.

Apple, geçtiğimiz ay “Today at Apple” adı altında düzenlediği, Apple Store’un tümünde fotoğraf ve videodan sanat ve tasarıma, müzikten kodlamaya kadar birçok konuda onlarca yeni eğitim atölyesi çalışmaları başlatacağını duyurmuştu. Çalışmanın ilk tanıtım videosu yayınlandı.

Mayıs ayı içerisinde App Store’larda atölye çalışmalarını başlatacak olan Apple, programını web sitesi üzerinden duyurdu.

Türkiye’de öne çıkan bu haftanın etkinlikleri şöyle;

17 Mayıs – Nasıl Yapılır: Mac’te Video Düzenleme
15:00 – 16:00
Apple Akasya

18 Mayıs –  iPhone ile Fotoğraf Çekme
11:00 – 12:00
Apple Zorlu Center

18 Mayıs – Stüdyo Saati: Fotoğraf Projeleri
18 Mayıs, 13:00 – 14:30
Apple Zorlu Center

19 Mayıs – Çocuk Saati

Birlikte Film Yapma / Apple Akasya / 16:00-17:00
Birlikte Film Yapma / Apple Zorlu Center / 18:30-19:30

20 Mayıs – Fotoğraf Yürüyüşü
VSCO ve Elif Tanverdi ile İstanbul’u Keşf
13:00 – 14:30
Apple Zorlu Center

Etkinlik takvimine buradan ulaşabilirsiniz. 

“Today at Apple” Programları
“Today at Apple” yaratıcı becerilere yönelik 60’tan fazla konuda atölye çalışmaları sunuyor. Bunlardan bazıları:

– Stüdyo Saatleri, bir profesörün ders saatlerinin Apple’daki karşılığı. Creative Pro’lar sanat ve tasarımdan belgeler ve sunumlara kadar çeşitli konularda 90 dakikalık atölye çalışmaları sunuyor. Uzmanlardan tavsiye almak veya bu alandaki diğer kişilerle birlikte çalışmak için herkes kendi kişisel projesini getirebiliyor.

– Fotoğraf veya Çizim Yürüyüşleri ile katılımcılar anı yakalamanın ötesine geçiyor ve bir yandan yeni teknikleri uygulamalı olarak öğrenirken diğer yandan yerel topluluklarıyla etkileşim kuruyor. Fotoğraf Yürüyüşü, mimariyi karelemekten hareketli anları videoya çekmeye kadar çeşitli atölye çalışmalarını içerecek. Çizim Yürüyüşü ise katılımcıların gözlem yaparak resim çizmekten sulu boya ve fırça tekniklerine kadar birçok konuyu öğrenmelerini sağlayacak.

– Çocuk Saati, eğlenceli ve uygulamalı projeler aracılığıyla çocukların hayal gücünü ve yaratıcılığını harekete geçirmek üzere tasarlandı. Atölye çalışmaları Sphero robotları ile kodlama, GarageBand ile Müzik Yapma ve iMovie ile Film Kurgulamayı içerecek.

– Kodlama atölye çalışmaları, kodlamayı yeni başlayanlar için etkileşimli ve eğlenceli hale getirmek amacıyla tasarlanan iPad uygulaması Swift Playgrounds aracılığıyla herkesi kodlama dünyasıyla tanıştırmak için geliştirildi. Bu atölye çalışmalarında, profesyonel geliştiricilerin her gün kullandıkları kodlar aracılığıyla kodlama konseptleri açıklanacak.

– Fotoğraf Laboratuvarı, uygulamalı atölye çalışmaları aracılığıyla yetenekli fotoğrafçıların yeni teknikler ve stiller denemelerini ve yeni bakış açıları edinmelerini sağlayacak. Aynı şekilde, Müzik Laboratuvarı ise her düzeyden müzisyenlerini yeni araçlar edinmelerini sağlamak için farklı müzik türlerini ve ritimlerini keşfetmelerini sağlayacak.

– Profesyonel Seri, ileri düzey kullanıcıları, renk düzeltme ve derecelendirmeden post prodüksiyona, ses miksleme ve duygu katmak için kurgulamadan diğer birçok konuya kadar Final Cut Pro X ve Logic Pro X dünyasının derinliklerinde yolculuğa çıkaracak.

– Belirli mağazalarda sunulan Perspektifler ve Performanslar ise kendi alanında etkili sanatçıların ve müzisyenlerin yaratıcı süreçlerinden bahsettiği veya yeteneklerini canlı performanslarla paylaştığı programlar olacak.