ATAMALAR

H.Kerem Fındık | 17.05.2017 - 11:46

SAP Türkiye’den SAP Dubai’ye

2010’dan bu yana SAP Türkiye Pazarlama Direktörü olarak çalışan Erdem Aksakal, bu ay itibariyle SAP Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak atandı.

SAP Türkiye Pazarlama Direktörü Erdem Aksakal, bu ay itibariyle SAP Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Pazarlama Direktörü olarak atandı. Aralık 2010’dan bu yana SAP Türkiye Pazarlama Direktörü görevini üstlenen Erdem Aksakal, bu pozisyonda yaklaşık 6,5 yıl çalıştı.

Erdem Aksakal, SAP’den önce Ericsson Türkiye’de sırasıyla saha mühendisliğinden pazarlama ve strateji müdürlüğüne uzanan bir kariyer çizgisine sahip. Ericsson Türkiye’de bu görevlerde 2005-2010 arasında çalışan Aksakal, Aralık 2010’da SAP Türkiye’ye transfer oldu. Aksakal iş hayatına 2003-2004 yıllarında Vestel’de başladı.

İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü mezunu olan Erdem Aksakal, Boğaziçi Üniversitesi’nden İşletme yüksek lisansı derecesini aldı. Aksakal şu anda Bilgi Üniversitesi’nde pazarlama alanında doktora çalışmalarını sürdürüyor. Aksakal ayrıca mizah dergisi OT’da yazarlık yapıyor ve “Mezeleri Güzel” isimli bir kitabı var.