Skip to main content

Tinder, “Tinder Matchmaker” adlı yeni bir özelliği kullanıma sundu.

Popüler flört uygulaması Tinder’ın yeni özelliği, kullanıcıların ailelerini ve arkadaşlarını uygulamaya davet etmesine ve olası eşleşmeler için önerilerde bulunmasına olanak tanıyor. Bir nevi çöpçatanlık yapacak aile ve arkadaşların Tinder profillerine sahip olmaları gerekmiyor.

Kullanıcılar bu özelliği kullanmak için doğrudan bir profil kartından veya uygulama ayarlarından bir oturum başlatabiliyor. Böylece 15’e kadar arkadaş veya aile üyesiyle paylaşılabilecek 24 saatlik bir bağlantı oluşturulabiliyor. Bağlantıyı alan kişiler, Tinder’a giriş yapabiliyor veya misafir olarak devam edebiliyor. 24 saat içinde oturuma katılması gereken çöpçatanlar, profilleri görüntüleyebiliyor ve beğenebiliyor ancak mesaj gönderemiyor, sağa veya sola kaydırma işlemi yapamıyor.

Oturum sona erdiğinde Tinder kullanıcısı, önerilen potansiyel flört adaylarını inceleyebiliyor. Çöpçatanların beğendiği profillerin birer “öneri” olarak işaretleneceğini ancak biriyle eşleşme kararının Tinder kullanıcısına ait olacağını belirtelim.

Tinder Pazarlama Müdürü Melissa Hobley, açıklamasında şunları söylüyor: “Yıllardır bekarlar, arkadaşlarından Tinder’da bir sonraki eşleşmelerini bulmalarına yardımcı olmalarını istediler ve şimdi Tinder Matchmaker ile bunu çok kolay hale getiriyoruz.”

Şu anda ABD, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, Hindistan, Endonezya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya, Tayland, İngiltere ve Vietnam’da mevcut olan Tinder Matchmaker, önümüzdeki aylarda küresel olarak kullanıma sunulacak.

Kaynak: Tinder’s app gets more social by letting friends play matchmaker – TechCrunch