Skip to main content

TikTok’un yeni özelliği, kullanıcıların TikTok’ta keşfettiği şarkıları doğrudan Spotify, Apple Music veya Amazon Music gibi uygulamalara kaydetmesine olanak tanıyor.

TikTok, kullanıcıların TikTok videolarında duydukları şarkıları tercih ettikleri müzik akışı uygulamasına doğrudan kaydetmelerine olanak tanıyacak yeni bir özellik için Spotify, Amazon Music ve Apple Music gibi müzik akışı hizmetleriyle işbirliğine gittiğini açıkladı.

“Müzik Uygulamasına Ekle” adı verilen yeni özellik, ekranın alt kısmında şarkı adının yanında görünecek. Kullanıcıların yapması gereken tek şey, “Müzik Uygulamasına Ekle” butonuna tıklamak. Ardından kullanıcıya Spotify, Apple Music veya Amazon Music gibi tercih ettiği müzik platformunu seçme seçeneği sunulacak.

TikTok’un Küresel Müzik İş Geliştirme Başkanı Ole Obermann, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, TikTok’un halihazırda dünyanın en güçlü müzik keşfi ve tanıtımı platformu olduğunu ve sanatçıların TikTok’un küresel topluluğuyla bağlantı kurarak müzikleriyle etkileşimi artırmalarına yardımcı olduğunu belirterek, “Müzik Uygulamasına Ekle bu süreci bir adım daha ileri taşıyor. Yeni özellikle müzik tutkunlarının seçtikleri müzik akışı hizmetinde şarkının tam uzunluktaki keyfini çıkarmasını her zamankinden daha kolay hale getiriyoruz ve böylece sanatçılar ve hak sahipleri için daha da büyük bir değer yaratıyoruz” dedi.

TechCrunch’ta yer alan habere göre Spotify kullanıcıları “Müzik Uygulamasına Ekle” butonuna tıkladığında o müziği Spotify’daki “Beğenilen Şarkılar” bölümüne ekleyebilecek. Amazon Music’te ise, şarkı TikTok’a özgü bir çalma listesine veya kullanıcının seçtiği başka bir çalma listesine eklenecek.

TikTok, şimdilik ABD ve İngiltere’deki kullanıcılar için kullanıma sunulan yeni özelliğin ilerleyen zamanlarda diğer ülkelere de geleceğini söylüyor.

Kaynak: TikTok now lets you save songs directly to Spotify and Amazon Music – Mashable