Skip to main content

TikTok, uzun süreli ve yüksek kaliteli videolar çeken içerik üreticilerini “İçerik Üreticileri Ödül Programı” ile ödüllendirecek.

TikTok geçen sene beta olarak sunduğu Yaratıcılık Programı ile içerik üreticilerinin yaratıcılıklarını geliştirmelerine, daha yüksek gelir potansiyeli oluşturmalarına olanak tanımıştı.

Şirket yaptığı son açıklamada, önümüzdeki haftalarda programın bazı iyileştirmeler alacağını ve “İçerik Üreticileri Ödül Programı” adıyla beta sürümünden çıkacağını duyurdu. TikTok bu ödül programı ile, bir dakikadan uzun “yüksek kaliteli” videoları ödüllendirecek.

Ayrıntılar henüz açıklanmamış olsa da, TikTok içerik üreticilerine ödeme yaparken “özgünlük, oynatma süresi, arama değeri ve izleyici katılımı” gibi parametrelere odaklanacak.

İçerik Üreticileri Ödül Programı, içeriklerinden para kazanmayı ümit eden TikTok kullanıcılarını teşvik etmenin bir yolu gibi görünüyor.

TikTok, ayrıca yeni bir İçerik Üreticisi Akademisi (daha önce Avrupa’da TikTok Akademisi olarak başlatılmıştı) gibi kullanıcılarına yönelik desteği artırmayı planladığı diğer yolları da duyurdu. Bu merkez şu anda test aşamasında ve önümüzdeki haftalarda yedi farklı dilde kullanıma sunulacak. Uygulama ayrıca genel olarak daha uzun videolar için baskı yapıyor. Ekim ayında TikTok 15 dakikalık videoları test etmeye başladı ve Ocak ayında bu sınırı 30 dakikaya çıkardı. Bu da TikTok’un uzun biçimli içeriğe yöneldiğinin bir göstergesi niteliğinde.

Kaynak: TikTok will reward creators making longer videos – Mashable