Skip to main content

TikTok, maksimum video süresini 30 dakikaya uzatabilir.

TikTok, maksimum video süresini 30 dakikaya uzatabilir.

TikTok, platformunda 30 dakikalık videoları test etmeye başladı. Sosyal medya danışmanı Matt Navarra, uygulamanın İngiltere’deki iOS beta sürümünde yeni özelliği fark etti. Navarra’nın TechCrunch’a verdiği bilgilere göre Android beta sürümünde de bu özelliği gören kullanıcılar bulunuyor.

 

Paylaşan: @mattnavarra
Threads’de gör

 

Başlangıçta kısa video formatıyla popülerlik kazanan şirket yavaş yavaş uzun içeriği benimsiyor. Yola 15 saniye sınırıyla çıkan TikTok bu süreyi önce 1 dakikaya, ardından 3 dakikaya çıkarmış, video üst sınırını 10 dakikaya yükselttikten sonra 15 dakikalık videoları test etmeye başladı.

Şimdi ise TikTok 30 dakikalık videoları test ediyor ve platformda bu değişiklik gerçekleşirse YouTube ile doğrudan bir rekabet içine girmiş olacak. Bu hamle, TikTok’un genellikle YouTube’a içerik üreten uzun formatlı video üreticilerini çekmeyi hedeflediğini gösteriyor.

TikTok, şu ana kadar bu özellik hakkında sessiz kalmış durumda. Yani test aşamasındaki özelliğin kullanıcılarla ne zaman buluşacağı veya kullanıma sunulup sunulmayacağı henüz net değil.

Kaynak: TikTok spotted testing 30-minute uploads as it continues to inch into YouTube’s territory – TechCrunch