Skip to main content

Threads, yeni güncellemesiyle kullanıcılarına iki yeni özellik sunmaya başladı.

Meta’nın metin tabanlı uygulaması Threads’e gelen güncellemeyle uygulama artık, kullanıcıların beğendiği gönderileri görebilme özelliğini kullanıma sunuyor. Şirket, yeni özelliği geçen hafta Android beta’da test etmeye başladı ve hafta sonu Meta, özelliği tüm kullanıcıların kullanımına sunmaya başladı.

Kullanıcılar, beğendikleri gönderileri, profil sayfasından erişilebilen Ayarlar > Beğenmelerin sekmesinden görebilir.

Beğenilen gönderileri görme özelliğinin yanı sıra Meta, daha yüksek kalitede resim ve video yüklemeyi sağlayan yeni bir medya yükleme kalitesi seçeneği de sundu. Bu seçeneğe Ayarlar > Hesap > Media quality (Medya kalitesi) üzerinden erişmek mümkün.

Ek olarak, Threads artık kullanıcıların takipçi listelerini “Önce en yeniler” ve “Önce en eskiler” kriterlerine göre sıralamasına izin veriyor. Takipçi listesine bakmak için profilinize gidin, isminizin hemen altındaki takipçilere dokunun ve ardından “Takip ettiklerin” sekmesine tıklayın. Sağ üstte yer alan Sırala sekmesinde dokunduğunuzda bu iki seçenek karşınıza çıkacak.

Bunlar, uygulama için küçük güncellemeler olsa da, Mark Zuckerberg geçen hafta, arama ve web sürümü gibi en çok talep edilen özelliklerden bazılarının önümüzdeki birkaç hafta içinde geleceğini söylemişti.

Kaynak: Threads app is rolling out a way to see your liked posts – TechCrunch