Skip to main content

Online market teslimat uygulaması girişimi Getir, yurtdışı büyüme amacıyla gerçekleştirdiği ikinci fonlama turunda 128 milyon dolar daha ek fonlama sağladığını açıkladı.

Online market teslimat uygulaması girişimi Getir, yurtdışı büyüme için gerçekleştirilen ikinci fonlama turunda 128 milyon dolar daha fonlama sağlayarak, Türkiye’nin yeni ‘Unicorn’u olma yolunda ilerliyor. Alınan son yatırım ile birlikte şirketin değerinin 850 milyon doları bulduğu açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre, yerli girişimin ikinci yatırım turunda, Silikon Vadisi’nin önde gelen yatırımcılarından Michael Moritz Crankstart aracılığıyla 2020’de gerçekleşen birinci turda Getir’e yaptığı yatırımı ikinci turda da devam ettirerek Brezilya merkezli Base Partners ile birlikte turun liderliğini yaptılar. Revo’nun da bu turda yer aldığı, New York merkezli Tiger Global ve Silikon Vadisi’nden Goodwater Capital, Türkiye’den Fiba ile Esas Holding de Getir’in yeni yatırımcıları arasında yer aldığı belirtildi.

Alınan yatırım ile ilgili konuşan Getir’in kurucusu Nazım Salur, “Getir’i 2015 yılında dünyada bir ilki gerçekleştirerek kurduk ve yeni bir pazar oluşturduk. Bugün Türkiye’nin 18 şehrinde bin 500 ürünü ortalama 10 dakikada kullanıcılara ulaştırıyoruz. Bunun yanı sıra, GetirYemek, GetirBüyük ve GetirSu ile hizmet çeşitliliğimizi artırdık. 128 milyon dolar yatırım aldığımız bu turda, mevcut yatırımcılarımız Getir’in potansiyeline inanarak ek yatırım yaptı ve yeni yatırımcılar aramıza katıldı. 5.5 yılda yaklaşık 850 milyon dolar değerlemeye ulaştık. Getir’in kurulduğunda dünyada bir ilk olması ve bu fikri geliştirerek bugünlere taşımamız, bu değerlemeye ulaşmamızda en önemli etken oldu” dedi.