Skip to main content

Geçtiğimiz ay açılan Tesla’nın Berlin fabrikasında devam eden Model Y üretim süreci bir drone ile görüntülendi.

Tesla, Avrupa’daki ilk fabrikasını geçtiğimiz ay Berlin’de açmıştı. Model Y adlı elektrikli aracın üretildiği fabrikanın açılışı bir süredir merakla bekleniyordu. Yaklaşık 10 bin kişinin çalıştığı Giga Berlin, son olarak Elon Musk’ın bizzat giderek ilk araçları teslim etmesi ile gündeme gelmişti. Fabrikanın bu kez gündeme gelmesini sağlayan şey ise bir drone çekilen bir video oldu.

Maliyetinin 5 milyar doları aştığı açıklanan fabrika bu kez bir drone ile ziyaret edildi. Elecktrek’in haberine göre Ferdinand Wolf adlı bir drone pilotu tarafından çekilen video, fabrikanın pek çok kısmında devam eden üretimi gösteriyor.

Yaklaşık üç dakika süren video, teslim edilmeyi bekleyen Tesla’ların olduğu otoparkta başlıyor, kısa fakat etkileyici bir fabrika turundan sonra fabrikanın büyüklüğünü gösterecek şekilde son buluyor. Büyüklüğünden ötürü Giga Berlin olarak anılan fabrika, yaklaşık 2,6 kilometre karelik alanı kaplıyor.

Wolf’un parçası olduğu Skynamic ekibi tarafından Instagram’da paylaşılan bir videoda ise, Elon Musk’ın araç teslimi sırasında dans ettiği anların nasıl çekildiği görülebiliyor.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Skynamic (@skynamicdrone)’in paylaştığı bir gönderi

Kaynak: Tesla fly-through video shows off new Giga Berlin factory – Digital Trends