Skip to main content

Tesla, iOS için mobil uygulamasının en son sürümünde (4.24.0) Apple Shortcuts (Apple Kestirmeler) ve Siri desteğini kullanıma sundu.

Elektrikli otomobil üreticisi Tesla’nın iOS uygulaması güncellendi. Güncellemeyle birlikte uygulamaya Kestirmeler ve Siri desteği geldi. Tesla sahipleri, artık Siri aracılığıyla otomobillerini kontrol edebilecek.

Bilmeyenler için hatırlatalım, Kestirmeler özelliği iPhone ve iPad ile birlikte gelen kullanıcıların bazı işlemler için kısayollar oluşturmasını veya Siri üzerinden komutlar verebilmesini sağlayan ücretsiz bir uygulama.

Tesla’nın iOS uygulamasının güncellemesiyle kullanıcılar Kestirmeler özelliğini açtığında Tesla için ayarlayabileceği seçeneklerin bir listesini görecek. Bunların arasında; araç kilitleme ve kilidini açma, klima sistemini başlatma, nöbetçi modunu etkinleştirme veya devre dışı bırakma, şarj portunu, bagajı ve kaputu açıp kapatma gibi seçenekler yer alıyor. Bu seçenekler Siri üzerinden de yönetilebilecek, ayrıca kullanıcılar uygulama üzerinden kendi kısayollarını ayarlayabilecek ve ana ekrana ekleyebilecek.

Bununla birlikte Kestirmeler özelliği ile birden fazla eylem tek dokunuşla yapılabiliyor. Örneğin Tesla’yı kilitleyen, tüm pencereleri kapatan ve Nöbetçi modunu etkinleştiren bir kestirme ayarlanabiliyor.

Kaynak: Tesla now lets you control your car with Apple Shortcuts – Mashable