Skip to main content

TEMSA, yeni elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’yi Adana’da düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı

Türkiye’nin önde gelen otomotiv şirketlerinden TEMSA, yeni elektrikli otobüsü MD9 electriCITY’yi Adana’da düzenlediği basın toplantısıyla tanıttı. Adana Büyükşehir Belediyesi’nde bir süre hizmet verecek örnek elektrikli otobüs, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’ye teslim edildi. Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, SabancıHolding Sanayi Grubu Başkanı Mehmet Pekarun ve Temsa Genel Müdürü Dinçer Çelik’in katılımıyla gerçekleşti.

adana-otobus-4

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, yaptığı konuşmada, taşımacılık sektörüne yeni bir soluk getiren MD9 electriCITY’nin enerji tüketimi, çevreye duyarlılık ve verimlilik özellikleriyle öne çıktığını söyledi. Kurtul, Türk mühendisler tarafından geliştirilen otobüsün ilk yolculuğunun Adana’da, Adana halkı için yapılmasının çok önemli olduğunu anlattı.

Zafer Kurtul, Temsa’nın başarısında pazarı doğru okumanın, ihtiyaçları doğru şekilde belirlemenin ve teknolojiyi üretim gücü ve bilgi birikimiyle harmanlamanın payına dikkat çekti. Sabancı Holding Sanayi Grubu Başkanı Mehmet Pekarun ise inovasyon ve sürdürülebilirlik değerlerinin buluştuğu MD9 electriCITY’yi sundukları için gurur duyduğunu söyledi. Temsa’nın başarılı Ar-Ge çalışmalarına, yenilikçi ve yaratıcı yönüne dikkat çeken Pekarun, “Yeni ürün geliştirme hızımızı hiç kesmeden üretim ve satış rekorlarını kırmaya, dünya pazarlarında büyümeye devam edeceğiz” diye konuştu.