Skip to main content

HP’nin yeni bilgisayarı HP Spectre mühendislik ve tasarım becerisini şıklık ve performansla bir araya getiriyor

HP’nin yeni bilgisayarı Spectre daha duyurulur duyurulmaz bir çok kişinin ilgisini çekti. HP bu modeli ile dünyanın en ince dizüstü bilgisayarı unvanını ele geçirdi. Daha önce ise bu konunun lideri olan MacBook Air dünyanın en ince dizüstü bilgisayarıydı. Spectre sadece ince değil aynı zamanda çok lüks ve özellikleri de oldukça iyi. Orta segment bilgisayar satın alacak olanlara göre değil. Zaten onlar için de bir bilgisayar değil. Bu bilgisayar dizüstü bilgisayarı hem çok iyi görünsün hem de çok iyi performans sağlasın isteyen kişiler için.

Alüminyum haricinde 18 karat altın ve elmasla kaplı özel üretim versiyonları da bulunan bilgisayar, Core i5 veya Core i7 işlemci seçeneğiyle satın alınabiliyor.

Full HD çözünürlüklü 13,3 inçlik ekranın tercih edildiği HP Spectre 13.3’ün RAM miktarı 8 GB’a, depolama alanı ise 512 GB’a kadar artırılabiliyor. Pili tam şarj edildiğinde 9,5 saate kullanım imkanı sunduğu belirtilen bilgisayarda üç adet USB Type-C ve iki adet Thunderbolt bağlantı noktaları da bulunuyor.

HP Spectre 13.3, 25 Nisan’da 1.170 dolardan başlayan fiyatla yurtdışında ön siparişle satışa sunulacak. Yalnız altını çizmekte yarar var. Bu fiyat bilgisayarın ön siparişteki satış fiyatı. 22 Mayıs’ta mağazalarda satışa sunulacak HP Spectre 13.3, 1.250 dolardan başlayan fiyatla piyasaki yerini alacak.