Skip to main content

‘Yeni Dünyanın Algoritmaları’ video serimizin yeni döneminin ilk konuğu Tempo CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Cemal Akar oldu.

Tempo, pandemi döneminde tohumlarını daha önceden attığı uzaktan çalışma sistemi Poda projesiyle ve Türkiye’de salgının görüldüğü andan itibaren 15 günde, çalışanlarını sorunsuz hatta performans artırarak evlerine taşımasıyla dikkat çeken bir firma. Tempo, dünyada ilk olma özelliğine sahip, inovasyon ödüllü evden çalışma kabini Poda’yı pandemi döneminde büyük bir hızla uygulamaya koydu.

‘Yeni Dünyanın Algoritmaları’ video serimizin yeni döneminin ilk bölümünde konuğumuz olan Tempo CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Cemal Akar ayrıca sokratik tasarım çalıştayları düzenleyerek Tempo’daki tüm çalışanları dahil ettiği bir fikir semineri düzenliyor. Tüm bu çalışmalar dahilinde Tempo, geleceği bütün çalışanlarla beraber tasarlamak ve dönüştürmek istiyor. Bu gelecek senaryosunu kurarken de, bunun tüm kültür unsurlarından oluştuğu hayal ediyor. Tempo’nun şimdiye kadar gerçekleştirdiği çalıştayların neticesinde bazı iç görüler ve fikirler ortaya çıktı. Yeni bir kültür tasarımını tamamladılar ve tasarımın üzerine bir oluşum kuruluyor. Bu çalışmalar neticesinde ‘Tempo Akademi’ fikri doğdu ve çalışmalara başlandı. Tempo bu akademi ile çalışanlarına verdiği ücretsiz yazılım eğitimleri ile dijital okuryazarlıklarını artırırken onlara yeni iş olanakları açtı.

Tüm bunlardan yola çıkarak ‘Yeni Dünyanın Algoritmaları’nın bu bölümünde sadece pandeminin getirisiyle değil öncesinde de nereye gittiğimizi anlamaya çalışan ve ekibini/kurumunu bu yönde geliştirmek üzere çalışan, onlara bu anlamda liderlik eden bir yönetici olan Cemal Akar ile bir söyleşi gerçekleştirdik.